На Рівненщині дозволили будівництво церкви на території заповідника

news

На Рівненщині у селі Городок, Свято-Миколаївський жіночий монастир УПЦ оформив право на будівництво в межах території усього острова, на якому і знаходиться.

Про це інформує місцевий телеканал Рівне1.

Дозвіл на будівництво оформили через відділ Держгеокадастру на Львівщині.

Громада села стурбована цим питанням, адже доступ до природо-охоронної зони їм обмежують, а монастир таким чином, хоче легалізувати усю незаконну забудову на острові.

Щоб вияснити ситуацію невдоволені селяни звернулися до суду.

Тарас Климович настоятель Миколаївського храму ПЦУ у селі Городок. Церква знаходиться в межах острову та природно-заповідного фонду, землями користується як його парафія, так і Свято-Миколаївський жіночий монастир – УПЦ. За його словами, останніх такий стан справ не влаштовує. Хочуть собі – увесь острів.

З документів, які нам надав чоловік, стає зрозуміло: частина приміщень через рішення господарського суду потрапила у їхню приватну власність ще десять років тому. А триповерхове приміщення, за його словами, і взагалі побудували незаконно.

Нині справа дійшла і до самої землі. Ось звернення монастиря в особі Ігумені Михаїли на адресу голови Городоцької сільської ради – з проханням надати у постійне користування усю прилеглу землю, площею у 7 гектарів. Втім, пізніше – вирішили обійтись без рішення сесії. Реєстрацію земельної ділянки здійснили в відділі держгеокадастру Яворівського району у сусідній Львівської області. Саме це рішення – нині громада оскаржує у суді. Адже воно, на їхню думку, закриє усі питання щодо легалізації вже збудованих приміщень. Місцеві кажуть, підливає масла у вогонь обмеження доступу до усієї території острову.

Керуючий Рівненською єпархією УПЦ єпископ Пимен у коментарі нашому телеканалу – це спростовує. Доступ до острова, за його словами, ніхто не обмежує. Наголошує, землю лише зареєстрували – її, ніхто не привласнював.

У судовому процесі – відповідач державний реєстратор Яворівського району. Єпархія УПЦ – третя сторона у справі. Втім, обидві сторони засідання, 9 листопада проігнорували.

Чи скасує суд реєстрацію земельної ділянки, та присвоєння їй кадастрового номера, поки невідомо. Розгляд справи по-суті перенесли на 23 листопада. Священник Тарас Климович, неодноразово звертався і до правоохоронних органів, аби ті розібрались у ситуації комплексно, однак за його словами, отримував лише відписки.

 

0 Комментариев