На мешканців Волині чекають нові цифри у платіжках: подорожчають газ, електрика та тепло

news

В Україні очікується зростання тарифів на комнальні послуги. Ціна зросте на газ, електрику, тепло та гарячу воду.

Якщо спочатку обіцяли не підвищувати тарифів до закінчення війни, то тепер мова йде про двоетапне підвищення тарифів на воду – у квітні та липні. Нацкомісія вже ухвалила рішення. Про це інформує biz.today.ua

Шокуючим для українців може стати ціна на опалення. Вартість найбільш витратної комунальної послуги може зрости майже втричі.

Тариф на електроенергію може зрости вчетверо

Наразі готують підвищення тарифів на електроенергію та газ для всього населення України. За словами голови Спілки споживачів комунальних послуг (СПКУ) Олега Попенка, якщо тариф на електроенергію підтягуватимуть до європейського рівня, то він може зрости вчетверо.

Втім, поки що затвердженого сценарію підвищення тарифу на електроенергію немає. Влада розглядає різні варіанти, але в будь-якому разі вони будуть болючими для населення.

Подорожчання електроенергії мало відбутися буквально з 1 квітня. Але з риторики зараз йдеться про кілька місяців,

– каже перший заступник голови комітету ВРУ з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Олексій Кучеренко.

Один із варіантів, що розглядаються, – підвищення тарифу на електроенергію вдвічі для тих, хто споживає невеликі обсяги електрики, і до ринкового рівня (тобто, приблизно вчетверо) для тих, хто споживає її більше.

Вартість опалення може зрости майже втричі
Вартість газу для населення поки що не чіпатимуть, її захищає мораторій на підвищення, каже нардеп. Проте, ціни на газ підвищать для підприємств теплової комунальної енергетики.

Для населення зросте вартість найвитратнішої комунальної послуги – опалення. Крім того, зросте і тариф на гарячу воду, яку також постачають населенню підприємства ТКЕ.

Тариф може зрости у 2,5 рази – до 235 грн за куб.м на гарячу воду. Газ буде коштувати до 16 грн,

– каже Кучеренко.

Тарифи на гарячу воду найімовірніше підвищать влітку, коли не буде опалення, і населення не так відчує ціновий удар.

Однак лавина нових цін повалиться на українців з початком нового опалювального сезону.

Теплопостачання може зрости у 2,5 раза. Наразі опалення квадратного метра за нормативом коштує 35 грн – може зрости до 90 грн за кв. м,

– вважає Кучеренко.

0 Комментариев