На Хмельниччині судитимуть псевдоволонтера
На Хмельниччині перед судом постане чоловік, який видає себе за волонтера, але замість того, щоб відправити допомогу на фронт, займався продажем автомобілів та гуманітарних засобів для військових.
Правоохоронці встановили, що підозрюваний, під виглядом гуманітарної допомоги ввозив товари військового призначення, необхідні предмети та транспортні засоби з нульовим митним оформленням, але, замість того, щоб відправити їх на фронт, продавав. В ході розслідування, зокрема за матеріалами з Республіки Польща, надісланими за запитом про міжнародну правову допомогу, було підтверджено, що підозрюваний використовував гуманітарну допомогу на суму близько 1 мільйон 200 тисяч гривень.
У серпні 2022 року оперативники управління стратегічних розслідувань Державної служби розслідувань Національної поліції України в Хмельницькій області разом із слідчими слідчого управління Головного управління Національної поліції у співпраці з колегами з Управління безпеки Служби безпеки України та за процесуальним керівництвом прокуратури розкрили випадок зловживання 57-річним псевдоволонтером, який торгував гуманітарною допомогою для військових.
12 серпня оперативники та слідчі затримали підозрюваного під час продажу двох автомобілів за 3600 доларів США. Загалом зловмисник, видаючи себе за волонтера, ввіз на територію України 8 автомобілів під видом гуманітарної допомоги для Збройних Сил України. Транспортні засоби псевдоволонтер продавав військовослужбовцям та представникам інших силових структур. Також поліцейські задокументували продаж бронежилетів підозрюваним.
З метою виявлення незаконно набутої гуманітарної допомоги правоохоронці провели п’ять обшуків, під час яких вилучили три автомобілі, комплектуючі до транспортних засобів, розгрузки та плити до бронежилетів, побутову хімію та засоби гігієни.
На даний момент слідчі поліції завершили досудове розслідування в рамках кримінального провадження. Обвинувальний акт за частиною 3 статті 201-2 (Незаконне використання з метою отримання прибутку гуманітарної допомоги, благодійних пожертв або безоплатної допомоги, вчинене в умовах воєнного стану) та частиною 1 статті 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України вже направлено до суду. Фігуранту загрожує до 7 років позбавлення волі.
Автор статті: Ірина Велігурська