На Херсонщині є перші загиблі внаслідок підтоплення, а Миколаївщина готується до приходу води

news

Другу добу тривають евакуаційні роботи на Херсонщині після підриву російськими військами каховської ГЕС.

Станом на 16 годину 7 червня було евакуйовано 1 854 громадян. Найбільше евакуйованих з мікрорайону “Корабел” – 1 416 осіб.

Про це повідомляють в МВС.

Зараз залишається в зоні підтоплення 30 населених пунктів. 20 із них – на підконтрольній території і 10 на тимчасово окупованій. На лівому березі Дніпра окупанти залишили людей напризволяще. Тому ми зараз звернулися до міжнародних організацій і виробляємо план, як врятувати наших людей,

– сказав Ігор Клименко.

Міністр наголосив, що евакуйовані громадяни забезпечені продуктами харчування і водою. Керівництво Військово-цивільної адміністрації і Штаб з ліквідації наслідків техногенної катастрофи роблять все для того, щоб жоден не мав проблем з питною водою та переміщенням.

Як проходить евакуація:

Представник ГУР МО України Юсов заявив, що підрив Каховської ГЕС було сплановано.Він наголосив, що ні в кого, крім росіян, не було фізичної можливості та засобів, аби здійснити такий масштабний підрив:

Україна інформувала про те, що готується мінування і можливий підрив. Це не спонтанний акт, це теракт, який готувався росіянами дуже довго.

У Генштабі повідомили, що після підриву російськими терористами греблі Каховської ГЕС, мешканці Козачих Лагерів у зоні підтоплення не дочекались допомоги від так званої влади та намагались самостійно евакуюватися, але п’яні рашисти заблокували всі шляхи виходу та заборонили евакуацію.

А у місті Гола Пристань окупанти виганяють власників двоповерхових будинків та самі розташовуються в них. На дахах цих будівель загарбники облаштовують вогневі позиції.

Ввечері 7 червня стало відомо про перших загиблих внаслідок підтоплень.

Уже є інформація про перших загиблих. Саме в Олешках. Мені прийшла підтверджена інформація,

– зазначив міський голова Рищук.

Скільки людей загинули наразі невідомо.

Мер Миколаєва Олександр Сєнкевич Станом заявив, що місто готуються до підняття рівня води. Станом на 15:00 рівень води в акваторії Миколаєва загалом піднявся на 77 см. Помітне підняття води на пляжах Намиву, Корабельного району, мікрорайону Соляні, у яхт-клубі, на окремих ділянках Великої Коренихи, Широкої балки.

Створено офіційний канал щодо ліквідації наслідків підриву Каховської ГЕС російськими терористами: https://t.me/shtab_kakhovska_hes

0 Комментариев