На аварійній АЕС Японії побудують захисний бар’єр… з льоду

news

На Фукусімі-1 побудують захисний бар’єр з льоду. Власник станції пропонує спочатку створити стіну “вічної мерзлоти”, що відсікає АЕС від узбережжя океану. Про це пише Корреспондент.net.

Японський державний Комітет з контролю за атомною енергетикою дав дозвіл на частковий початок робіт зі створення стін “вічної мерзлоти” біля аварійної АЕС “Фукусіма-1”. Такі заходи покликані скоротити витоки зараженої води в океан.

Власник станції, енергетична компанія Tokyo electric power, повинен представити переглянутий план таких робіт, після чого їй буде видана остаточна санкція на реалізацію проекту.

Корпорація пропонує спочатку створити стіну “вічної мерзлоти”, що відсікає АЕС від узбережжя океану. Потім поетапно такий же бар’єр буде споруджений і з боку гір. Такі загородження покликані обмежити природний приплив в зону станції ґрунтових вод, які суттєво збільшують в приміщеннях АЕС кількість води, зараженої радіоактивними речовинами. На АЕС її безперервно відкачують і піддають очищенню. Однак поки кількість води зменшується незначно.

Раніше планувалося повністю завершити всі роботи із заморожування ґрунту до кінця березня 2016 року. Однак, як визначили фахівці, занадто швидке створення таких стін може призвести до різкого падіння рівня зараженої води в приміщеннях станції, через що вона буде йти в глибинні шари, розширюючи зону зараження. Наразі радіоактивна вода в основному залишається біля поверхні ґрунту, що полегшує її відкачування.

Як повідомлялось раніше, восени 2015 року захисна сталева стіна на території аварійної японської АЕС “Фукусіма-1” нахилилася і тріснула.

 

0 Комментариев