“Мирне Різдво України”: створили визначних місць обласних центрів України

news

У Тернополі, у місцевій 24-ій школі, відкрили виставку макетів визначних місць обласних центрів. Над створення експонатів працювали учні, педагоги та батьки. Це така перша виставка у Тернополі.

Про це Суспільному розповіла організаторка навчально-виховної роботи Оксана Захарченко.

Теми макетів учні отримували шляхом жеребкування.

Є на виставці й макет замка Любарта, що в Луцьку. Його створили з підручних матеріалів. Як розповіла учениця 7-Д класу Марія Крук:

Цей замок займає перше місце серед семи чудес України і він дуже добре зберігся. Ми хотіли відобразити побут козаків, як вони захищали цей замок, що робили, чим займалися. Тут ми використовували дуже багато матеріалів, наприклад картон. Для того, щоб все це накрити, ми використовували лотки від яєць, воду і фарбу. Також тут використовувався мох, глина для козаків, камінці.

Працюючи над створенням макета луцького замку, учні дізналася нові факти.

“Засновник цього замку Любарт, син князя Гедиміна, вирішив подарувати такий подарунок своїй дружині і кожна його вежа має свій символ – Віра, Надія і Любов”.

 

Ми працювали над макетом Львівської ратуші. Також ми дізналися інформацію, що вона має 156 кабінетів та 9 залів і заввишки 56 метрів. Тобто, це найвища башта в Україні,

– розповіла Соломія Особенко, яка працювала над проєктом разом із подругою Камілою Поврознік.

Каміла Поврознік каже, що вони намагалися робити макет чітко та реалістично:

Ми поставили тут два ліхтарі, столик з кавою, зробили бруківку.

На виставці є один із сімейних проєктів. Макетом міської ратуші Івано-Франківська для виставки виготовили рідні учениці Дарини Миронюк. Мама дівчини за фахом архітекторка.

Макет робився, як справжній будинок. Починалося все з проєкту. Ми повинні були знайти в архіві, в інтернеті проєкт і по ньому починали розбивати це все на деталі. Даринка вирізала вікна, ми з невеличких валиків зробили віконця, вставили підсвітку. Це була сімейна, спільна робота,

– розповіла Софія Миронюк.

Дарина Миронюк каже, що складність проєкту в тому, що він має багато деталей, особливо маленьких. Тим паче, там є ліхтарики, електричні гірлянди.

На виставці представили 24 макети визначних місць, які є символами обласних центрів України. Над їх створенням працювали учні з 1-го по 11-й класи.

Є тут макет Луганська, над яким працювали учні 2-В класу. Також надзвичайно цікавим є символ Херсона. По Донецьк нам розповіли учні 3-го класу. На особливу увагу заслуговує макет нашого файного міста, над яким працювали учні 8-Б, 6-Б та 6-В класів. Класні колективи об’єдналися в групи і, в такий спосіб, створивши макети обласних центрів України, передають наші теплі вітання, наші мирні вітання усім жителям України. Ми бажаємо мирного, щасливого і світлого Різдва,

 – каже організаторка навчально-виховної роботи Оксана Захарченко.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев