Музична інклюзивна вистава «У чужому пір’ї» доступна онлайн

news

Відтепер прем’єрний показ музичної інклюзивної вистави «У чужому пір’ї» доступний онлайн. Автори проєкту відзняли її, аби дати можливість усім охочим переглянути постановку однойменної п’єси Марічки Підгірянки.

Нагадаємо, що прем’єра показу відбулася у Волинському академічному обласному театрі ляльок 24 жовтня за підтримки Українського культурного фонду.

Відеоверсія вистави тривалістю 40 хвилин уже доступна як на сторінці громадської організації «Інклюзивні студії» у Facebook, так і на YouTube-каналі організації.

Кількість переглядів відео уже перевалила за 16 тисяч. Очікується, що виставу переглянуть на всій території України та за її межами.

А вже у середу, 3 листопада, о 17:30 в Інклюзивному хабі ми проведемо підсумкову прес-конференцію (із трансляцією онлайн) за участі дітей-акторів, які брали участь у проєкті, і розповімо вам про свої враження, результати і звісно ж плани на майбутнє.

Додамо, що проєкт «У чужому пір’ї» мав на меті показати приклад залучення дітей з інвалідністю до створення культурних продуктів, а також інклюзію в дії. Адже з попереднього досвіду роботи нашої громадської організації можемо сказати, що саме такі кейси змінюють ставлення інших до людей з інвалідністю й до їх ролі в суспільстві.

Інклюзія, як спосіб існування суспільства, ще поки далека від ідеалу в нашій країні. Та все ж багато позитивних кроків робиться для того, щоб люди з інвалідністю чи особливими освітніми потребами почувалися комфортно. Одним із шляхів становлення інклюзивного суспільства, безумовно, є творча діяльність, яка дозволяє людям з інвалідністю проявити себе у ролі творців, споживачів та учасників творчих процесів.

Із такими думками ми розпочали роботу над реалізацією інклюзивного театрального проєкту «Музична вистава «У чужому пір’ї»» за п’єсою Марійки Підгірянки. До створення постановки були залучені діти з інвалідністю (а саме з синдромом Дауна і ДЦП), які в процесі підготовки брали безпосередню участь в акторських, музичних, танцювальних заняттях, а, головне, спілкувалися з іншими дітьми.

Проєкт реалізувала громадська організація «Інклюзивні студії» у співпраці з культурно-мистецьким центром «Красне» за підтримки Українського культурного фонду

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев