“Муніципальна няня” отримуватиме більше: компенсацію по догляду за дитиною збільшили утричі

news

В Україні зросла сума компенсації вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років ,”муніципальна няня”. А також уряд змін умови надання даної послуги для забезпечення отримання підтримки саме тими, хто її найбільше потребує.

З 1 січня зріс розмір відшкодування послуги няня з одного прожиткового мінімуму (а у разі догляду за дітьми з інвалідністю з двох прожиткових мінімумів на дітей віком до шести років) до однієї мінімальної заробітної плати. Тобто,з 2272 грн до 6700 грн.

Про це інформує Урядовий портал

Постановою Кабінету Міністрів від 30.12.2022 № 1474 “Деякі питання соціального захисту дітей та сім’ї” визначено, що компенсація послуги з догляду за дитиною до трьох років ,”муніципальна няня” надається у разі здійснення догляду за дитиною з інвалідністю, або у разі, якщо один із батьків, опікунів є особою з інвалідністю I чи II групи.

Також постановою визначено механізм нарахування компенсації послуги в залежності від фактичного часу здійснення такого догляду за дитиною на підставі акту про надану послугу ,”муніципальна няня”.

Протягом січня 2023 року батьки, опікуни дитини віком до трьох років, які отримують відшкодування вартості послуги ,”муніципальна няня” повинні підтвердити своє право на таке відшкодування.

Для цього потрібно подати відповідним структурним підрозділам з питань соціального захисту населення документи, передбачені Порядком відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років ,”муніципальна няня”, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 30.01.2019 № 68 ,”Деякі питання надання послуги з догляду за дитиною до трьох років, “муніципальна няня”.

0 Комментариев