Молитви на Різдво Пресвятої Богородиці: про що потрібно молити та просити

news

Різдво Пресвятої Богородиці є першим двунадесятим святом церковного року. У  2023 році воно припадає на 8 вересня (за новоюліанським календарем).

У цей день віруючі ходять у храми та моляться Матері Ісуса Христа про заступництво, дотримуються посту.

Молитви на Різдво Пресвятої Богородиці про народження дітей, про їх здоров’я і щастя – мають особливу силу.

Богородице Діво‚ радуйся, Благодатна Маріє, Господь з Тобою. Благословенна Ти в жонах‚ і благословен плід утроби Твоєї, бо Ти породила Спаса душ наших. Амінь.

Під Твою Милість прибігаємо, Богородице Діво, молитвами нашими в скорботах не погорди, але від бід ізбави нас, Єдина Чиста і Благословена.

Преславна Приснодіво Богородице, прийми молитви наші і донеси їх Синові Твоєму і Богові нашому, щоб спас задля Тебе душі наші.

***

“Преблагословенна Діво Маріє, Царице неба і землі, Твоєму чудотворному образу припадаючи, розчулено взиваємо: зглянься милостиво на рабів Твоїх і Твоїм всесильним клопотанням зійшли кому потрібні.

Вся вірних чада Святої Церкви спаси, невірних зверни, заблудлих на шлях правий настав, старість і слабкість сил підтримай, юних у вірі святої зрости, мужність на добро направу, грішників до покаяння приведе й усіх християн благання почуй, хворих вилікуй, а подорожуючих оберігай.

Боронь, Владичице, гріхопадінь і бід усіх, побожно закликаємо святе ім`я Твоє і поклоняємося чесному образу Твоєму. Ти, бо молитвами беззаконня наша задарма очищаєш, тим же до Тебе припадаємо і паки співаємо.

Віджени від нас усякого ворога і супостата, усякої напасті й згубні поневіряння – молитвами Твоїми, падаючі дощі офіційні й землі рясно родять, вклади в серця наш страх Божий до виконання заповідей Господніх, щоб все тихо і мирно поживемо на порятунок душ наших, на благо ближніх. і на славу Господа, Йому бо, яко Творця, Промислителю і Спасителеві наша всяка належить слава, честь і поклоніння, нині й повсякчас, і на віки віків. Амінь.”

 

“Мати Божа, Непорочна Маріє! Це я (ім’я), посвячую Тобі тіло і душу мою, всі молитви й терпіння, все, чим є і що посідаю. З бажання у серці віддаюся Тобі в неволю любові. Залишаю Тобі право розпоряджайся мною для порятунку людей і допомоги Церкві, якої Ти є Матір’ю. З цього часу прагну все робити з Тобою, через Тебе і для Тебе. Знаю, що власними силами нічого не зможу вчинити, а Ти можеш усе, що є волею Твого Сина, бо завжди перемагаєш. Вчини так, Царице неба, опоро для вірних, аби моя родина, парафія і вся Україна були правдивим Царством Твого Сина. Амінь.”

Молитва про зцілення

Царице моя Преблагая, Надіє моя Богородице! Заступнице сиріт і подорожніх Пристановище! Скорботних Радосте, ображених Покровительнице. Бачачи мою біду, бачачи мою скорботу, поможи мені як немічному, покермуй мною як подорожнім. Образу мою знаючи, розріши її, як бажаєш.

Бо не маю іншої помочі, окрім Тебе, ані іншої заступниці, ані благої утішительниці, лише Тебе, о, Богомати, що збереже й покриє мене по віки віків. Амінь.

Молитва про зачаття дитини

О, Всемилосердна, Добра і Щира Захиснице наша, Пані Богородице, що пізнала щастя Материнства, в якому хвилювання, надії, тривоги і страждання всіх матерів земних приняла, не залиш молитвами Твоїми припадаючих до святої і чудотворної ікони Твоєї раб цих (імена) і випроси у Сина Свого, і всіх Бога безплодства закінчення, в пологах допомога і благочаддя, немовлям же їх надійний покрив і защхист.

Зглянься, Пречиста Мати, на рабів Твоїх цих, союзом подружнім сполучених, благаючих допомоги Твоєї, нехай буде на них милість Твоя, нехай будуть плідні і побачать сини синів своїх аж до третього й четвертого роду, і до бажаної старості доживуть і ввійдуть у Царство Небесне Твого Сина і Господа нашого Ісуса Христа, Якому належить всяка слава, честь і поклоніння з Отцем і Святим Духом на віки. Амінь.

Молитва про прощення і заступництво

О, Пресвята Владичице, Христа Спасителя нашого Богообрана Мати, у Бога святими молитвами іспрошенного, Богу присвячена і Богом кохана!

Хто Тобі не ублажить або хто не оспіває, Твого преславного Різдва. Різдво бо Твоє бисть початком спасіння людей, і ми, седящіі в темряві гріхів, бачимо Тебе, Неприступного Світу житло. Цього заради витіюватий мова не може песнословіті Тя по надбанню. Паче бо серафим піднеслася єси, Пречиста.
Обаче прийми від недостойних рабів Твоїх нинішнє похвалу і не отрини благання нашея.

Твоя велич сповідуємо, Тобі розчуленим припадаємо і швидку в заступання чадолюбні і благоусердную Матір дерзновенно просимо: умоли Сина Твого і Бога нашого дарував нам, багато согрешающим, щире покаяння і благочесно життя, щоб могли творити вся Богу угодна і душам нашим корисна.

Зненавидимо вся злая, укрепляеміі Божественною благодаттю під благе нашому. Ти непосоромлена надія наша в годину смерті, даруй нам християнську кончину, безбідне хода на страшних поневіряння повітряних і спадщина вчених і невимовних благ Царства Небесного, та з усіма святими немолчно сповідуємо Твоє про нас заступлення і щоб дякувати единаго істинного Бога, під Святої Трійці покланяемаго, Отця і Сина і Святого Духа. Амінь.

Молитва про захист дітей

О, Пресвята Владичице Діво Богородице, спаси і збережи під покровом Твоїм моїх дітей (імена), усіх отроків, отроковиць і немовлят, хрещених і безіменних і в утробі матері, що носяться.

Укрий їх ризою Твого материнства, виконай їх у страху Божому і послуху батькам, умоли Господа мого і Сина Твого, нехай дарує їм корисне для спасіння їх. Вручаю їх на Материнський розсуд Твій, яко Ти єси Божественний Покров рабам Твоїм. Матір Божа, введи мене в образ Твого материнства небесного. Вилікуй душевні і тілесні рани дітей моїх (імена), моїми гріхами завдані. Вручаю дитя моє цілком Господа мого Ісуса Христа, і Твоєму, Пречиста, небесному заступництву. Амінь.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев