Молитви до Петра і Павла: як та про що моляться до святих апостолів

news

12 липня православні християни звертаються у своїх молитвах до апостолів Петра і Павла.

***

О, преславні апостоли Петре і Павле, що душі за Христа віддали і кров’ю вашою ниву Його удобрили! Почуйте чад ваших молитви і зітхання, серцем скорботним нині принесені. Бо беззаконнями затьмарені і через те лихами, як хмарами, обкладені, єлея ж доброго життя не маємо зовсім і не можемо противитися вовкам хижим, які позбавити нас спадщини Божої нахабно намагаються. О, сильні! Понесіть немочі наші, не віддаляйтеся духом від нас, щоб не позбавилися зовсім любові Божої, але міцним заступленням вашим нас захистіть, щоб помилував Господь усіх нас, молитов ваших ради, щоб знищив рукописання незміряних гріхів наших і щоб сподобив з усіма святими блаженного Царства і Шлюбу Агнця Свого, Йому ж честь і Слава, і подяка і поклоніння, навіки віків.

Амінь

***

О, святії апостоли Петре і Павле, не віддаляйтеся духом від нас, грішних рабів Божих (імена), щоб не розлучилися зовсім від любові Божої, але міцним заступленням вашим нас захистіть, щоб помилував Господь всіх нас молитов ваших ради, щоб винищив же рукописання безмірних гріхів наших, і щоб сподобив з усіма святими блаженного Царства і шлюбу Агнця Свого, Йому ж честь іСлава, і подяка і поклоніння навіки віків.

***

О, верховні Апостоли: Петре, віри Христової непохитна подоба, і Павле, солодкоспівна ластівка вчення Господнього! Знаємо вас, як повноводну ріку сказань словес Христових, що лине від правдивих надр Божих і всю глибину джерела істин богоодкровенних перед нами, що жадають їх, відкриває. Знаємо вас, як світила, що струмені теплоти любові божественної нам з небес проливають: догоджаємо вам, що прийняли працю і піт, щоб засіяти божественне насіння вчення: цілуємо стопи ваші, що обійшли всі кінці землі, і з трепетом гріховним зримо голови ваші, що ви смиренно схилили до пречистих стопів Господніх: одного через хресний шлях (повішенням) і другого мечем усіканням. Розчулено просимо вас, святії Апостоли, навчіть і нас у буянні гріхів схилятися перед Учителем нашим Господом, допоможіть гордості нашої голову відсікати вченням богоодкровенним: голод душевний наш нехай угамує Господь борошном, що сходить із самого неба, як Петрові: – ти ж, Павле, богонасичений Христових словес, постарайся і нас до третього неба піднести твоїми безперестанними молитвами про нас до Господа, щоб і ми там прославили з ликами ангельськими і апостольськими дивного у святих своїх Отця всіх і Господа Ісуса Христа, що Його ж послав у світ спасати і наставляти до життя вічного, і єдиносущного Їм Святого Духа.

Амінь

***

Святий верховний Апостоле Петре, каменю віри, що на Христі, наріжному камені, Церкву сповіданням утверджував! Моли, щоб і я, що мудруваннями і плотськими похотями завжди коливаюсь, на тому ж Христі, Камені живому, обраному, чесно?му, вірою утверджений завжди перетворююся любов’ю в храм духовний, у священство святе, щоб возносити жертви духовні Богові Ісусу Христу. Святий верховний Апостоле Павле, сосуде обраний Христів, благодаті і слави Божої сповнений! Моли Творця, що має владу над творінням, щоб мене, сосуд нині погублений, створив Собі сосудом на честь, освяченим і благопотрібним, на всяке благе приготованим.

Амінь

***

Молитви первоверховному апостолу Петру

О, святий Петре, великий апостоле, самовидче і співтаїнниче Божий, що був прийнятий з вод схвильованих і від смертельного потоплення звільнений всеміцною правицею Учителя твого! Не забудь і нас убогих (імена), що у багнюці гріховній загрузли і хвилями житейського моря охоплені: подай нам твою руку міцну, допоможи нам і утримай нас від потоплення в страстях, хтивостях, неправдах і брехні. Сотвори і ти з нами милість, тобі від Господа виявлену, щоб не в сумніві і маловір’ї загинули. Навчи нас, учителю наш, проливати сльози покаяння, щоб плакали гірко про діяння наші в житті цьому. І якщо твої сльози, у покаянні пролиті, милістю Своєю покрив Господь і Учитель твій, випроси і нам, з дерзновенністю апостольською, прощення в гріхах повсякчасних. Щоб ми тихе і мирне життя прожили у бутті цьому до часу, в який має призвати нас Господь віків, наш Суддя неупереджений. Ти ж, о всехвальний апостоле, не відкинь крику нашого і звертання до тебе, але заступись за нас перед Христом, твоїм Учителем, щоб безперестанно славили Його милосердя до нас, з Отцем і Святим Духом, навіки віків.

Амінь

***

О, святий великий апостоле Петре! Не відкинь мене, раба твого (ім’я) і моління мого до тебе. Зглянься на мене, сущого в хворобах і печалях, випроси у Христа, Учителя твого, (зміст прохання), бо безперестанно славимо Його милосердя до нас, з Отцем і Святим Духом, навіки віків.

Амінь

***

Молитва про міцну любов і щасливий шлюб

Про Святі Апостолі Петра і Павла, не відлучайтеся духом від нас, грішних раб Божих (імена), та не розлучимося вкрай від любові Божого, але міцним заступництвом вашим нас захистіть, нехай помилує Господь всіх нас молитов ваших заради, нехай знищить ж рукопис безмірних гріхів наших, і нехай сподобить з усіма святими Блаженного царства і шлюбу Агнця свого, йому ж честь і слава, і дяка і поклоніння на віки віків.

***

Молитва про заступництво і захист

Умильно просимо вас, святі Апостолі, створіть і нас у гріховній буянні, схиленими перед Учителем нашим Господом, створіть гордості нашого розділу усічення вченням боговідвертим: глад душевний наш нехай вгамує Господь брашном, що вказується з самого неба, як Петру: – Христових словес, потчися і нас до третього небеса звести твоїми невпинними про нас до Господа молитвами, та й ми там прославимо з лику ангельськими і апостольськими дивного у святих своїх Отця всіляких і Його ж послав у світ рятуй і наставляй до життя вічного, Господа, і єдиносущного Ним Святого Духа. Амінь.

***

Молитва за здоров’я

О, святі апостоли Петро і Павло. Я, раб(а) Божий (ія) (ім’я), звертаюся до вас з проханнями про зцілення і захист від недуг. Почуйте ж прохання мої молитовні та не залиште їх без відповіді. Як Господь Бог милосердний до тих, хто звертається до нього з молитвами, так і ви, учні Спасителя нашого Ісуса Христа, будьте милосердні до мене.

Амінь.

***

Молитва про справедливість

Зворушливо просимо вас, святии Апостолі, принесіть і нас перед Учителем нашим Господом, принесіть гордості нашої глави усікновення вченням богоодкровенних: глад душевний наш так вгамує Господь брашном, указуемым з самого неба, як до Петра: — ти, Павле, потщися і нас до третього неба звести твоїми безперестанними про нас молитвами до Господа, та й ми тамо прославимо з лики ангельськими і апостольськими дивнаго у святих своїх Батька усіляких та Його ж послав у світ спасаяй і наставляй до життя вічної, Господа Ісуса Христа, і единосущнаго Їм Святого Духа.

Амінь.

0 Комментариев