Мобілізація студентів: у яких випадках право на відстрочку може бути втрачено

news

Українським студентам надається можливість відкласти військову мобілізацію на період навчання. Однак існують обставини, за яких це право може бути анульовано, зазначила адвокат Марія Левченко в своєму повідомленні в Telegram.

Студент втрачає своє право на відстрочку від мобілізації за умови, якщо він самостійно пише заяву про те, що він хоче стати добровольцем і пише заяву до ТЦК та СП. Або якщо напряму звертається до військової частини і йому підписують цей рапорт,

– говорить експерт.

При цьому важливо відзначити, що Територіальний військовий комісаріат (ТЦК) або військова частина можуть направити повідомлення до вищого навчального закладу (ВНЗ) про зарахування студента на військову службу та надання йому академічної відпустки без додаткового письмового запиту з боку самого студента.

Також є процедура, коли сам студент повідомляє навчальний заклад, що він пішов по мобілізації і служить,

– додає Марія Левченко.

Згідно із законодавством України, особи, які навчаються за денною або дуальною формами вищої, фахової передвищої та професійної (професійно-технічної) освіти, а також асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, мають право на відстрочку від військової служби під час мобілізації.

Варто відзначити, що ця норма не застосовується до студентів-заочників. Додатково слід підкреслити, що повнолітні студенти іноземних вищих навчальних закладів, які прибули до України, не матимуть можливості виїхати за кордон, якщо вони є військовозобов’язаними.

Важливим аспектом є той факт, що право на відстрочку втрачає свою дію після завершення бакалаврату, поки людину офіційно не зараховано на магістерську програму (за умови подачі відповідних документів). Це ж саме правило діє і для вступу на аспірантуру.

Важливо також відзначити, що студент втрачає право на відстрочку від мобілізації у випадку, якщо його виключають зі складу вищого навчального закладу.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев