Мобілізація по новому, що потрібно знати чоловікам призовного віку

news

Зменшення призовного віку, скасування статусу “обмежено придатний та запровадження електронного кабінету військовозобов’язаного.

2 квітня 2024 року президент України Володимир Зеленський підписав ряд важливих законів, що стосуються військового обліку та мобілізації.

В Україні скасовано статус “обмежено придатний”: що це означає?

Президент підписав законопроєкт №10313 про забезпечення прав військовослужбовців та поліціянтів на соціальний захист.

Чоловіки, які раніше отримали статус “обмежено придатний” протягом 9 місяців повинні пройти повторний медогляд. За результатами медогляду їх визнають придатними або непридатними до військової служби.

Військово-лікарська комісія більше не видаватиме висновок “обмежено придатний”.

Читайте також 20-річного жителя Волині засудили до 13 років позбавлення волі за згвалтування 4-річної дівчинки

Зниження призовного віку до 25 років

Майже через рік після проголосування в Верхній Раді підписано закон 9281 про зниження граничного віку перебування громадян на військовому обліку призовників з 27-ми до 25-ти років.

Призов на строкову службу тепер стосується чоловіків віком від 25 років. Призовні комісії проведуть медогляд призовників, які перебувають на військовому обліку та досягли 25-річного віку. У разі визнання придатними до військової служби їх поставлять на військовий облік та визнають військовозобов’язаними.

Запуск електронного кабінету військовозобов’язаного

Також вчора був підписаний законопроєкт №10062 про цифровізацію армії, який ще раніше був ухвалений Парламентом.

Цей кабінет дозволить отримувати інформацію про військовий облік онлайн.

Також онлайн можна буде отримати статус учасника бойових дій.

Цей закон дозволить цифровізувати українську армію

Міністерство оборони отримає можливість посилити кіберзахист та розміщувати свої ІТ-системи у військових хмарних сховищах НАТО. Це дозволить вивільнити засоби ППО, прискорити доступ до розвідданих союзників, розробити нові бойові системи та посилити захист даних.

Також це удосконалить реєстр призовників, військовозобов’язаних та резервістів. А саме буде налагоджена взаємодія між реєстрами та використання даних щодо військового обліку.

Крім того буде запроваджено можливість створення і використання цифрового військового-облікового документа (сертифікату). 

В Україні створять єдиний реєстр мобілізованих, прив’язаний до єдиного реєстру виборців, якого на сьогодні в нас немає. 

Читайте також На Волині однорічна дитина захворіла на кашлюк 

Ці закони мають на меті підвищити обороноздатність країни, та зробити систему військового обліку більш прозорою та ефективною. А також покращити захист даних військовослужбовців.

Автор статті: Малашкевич Анна

0 Комментариев