Мобілізація на Волині: оголошено в розшук понад 10 тисяч чоловіків

news

Волинь: понад 10 тисяч чоловіків шукають за неявку до військкомату

Про це повідомила речниця обласного ТЦК та СП Уляна Кравчук Суспільному.

Станом на кінець травня 2024 року на Волині оголошено в розшук понад 10 тисяч військовозобов’язаних чоловіків. Причина – неявка за повісткою до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП).

Читайте також Якою буде погода у Волинській області з 27 травня по 2 червня

За її словами, до розшуку потрапили ті, хто протягом повномасштабного вторгнення Росії в Україну або не з’явився до військкомату, або проігнорував вручену йому повістку.

Які штрафи загрожують ухилянтам?

Військовозобов’язані, які не оновили свої дані у ТЦК та СП, несуть адміністративну відповідальність. Про це Суспільному розповів адвокат з Луцька Віталій Жуковський.

Розмір штрафів за таке порушення збільшили. Для фізичних осіб він становить від 17 000 до 25 500 грн, а для посадових чи юридичних осіб – від 34 000 до 59 500 грн. Якщо ж особа вчинила подібне порушення не вперше, суд, ймовірно, призначить їй максимальний штраф“, – зазначив адвокат.

Віталій Жуковський також додав, що сплата штрафу або притягнення до адміністративної відповідальності не звільняє громадянина від мобілізаційного обов’язку.

Що робити, якщо вас оголосили в розшук?

Якщо ви отримали повістку, але з якихось причин не змогли з’явитися до ТЦК та СП, вам необхідно якомога швидше повідомити про це військкомат. Зробити це можна особисто, телефоном або поштою.

Важливо! Не ігноруйте повістки з військкомату. Це ваш законний обов’язок як громадянина України.

Зверніться до ТЦК та СП за консультацією:

  • Адреса: м. Луцьк, вул. Теремнівська, 85А
  • Телефон: (033) 75-14-31

Читайте також Телеведуча з Луцька бореться за життя і потребує вашої підтримки

Пам’ятайте: про захист України йдеться не лише про збройну боротьбу на фронті. Важливим є також дотримання законодавства, у тому числі й правил мобілізації.

Автор статті: Малашкевич Анна

0 Комментариев