Місячний посівний календар на вересень
Місячний календар городника підкаже, у який день які роботи в городі і в саду краще проводити, як збирати врожай, як підготувати поле до зими.
Місячний посівний календар на вересень 2022 року по днях
1-2 вересня – дуже родючі дні для будь-яких посадок і посівів. Збір врожаю петрушки, селери, шпинату. Посадка троянд і клематисів на клумбі. Допускається посадка ягідних кущів: смородини, агрусу, винограду, малини, ожини.
3-4 вересня – посадка часнику і посів сидератів на зиму. Збір врожаю картоплі та інших коренеплодів. В саду – перекопування грунту і боротьба з бур’янами. Не рекомендується поливати і обрізати рослини.
5-6 вересня – посадка часнику, петрушки, цибулі на насіння. Збір врожаю картоплі та цибулі. Мінеральні та органічні підгодівлі, обробки від шкідників. Посадка багаторічних квітів, плодових дерев, волоського горіха.
7-8 вересня – не дуже плідні дні. Посіви і посадки не рекомендуються, але можна перекопувати і удобрювати грунт, збирати урожай, боротися зі шкідниками і хворобами.
9-11 вересня – повний місяць. Роботи з рослинами не проводяться.
12-13 вересня – збір фруктів, овочів і горіхів для тривалого зберігання в погребі. Збір насіння. Прополка бур’янів. Не рекомендуються посіви і посадки більшості рослин, а також поливи, підгодівлі і пасинкування.
14-15 вересня – дуже сприятливі дні для посадки будь-яких культур, в тому числі і озимих, а також посадки цибулинних квітів. Збір врожаю картоплі, гарбуза, винограду. Посадки саджанців плодових дерев і ягідних кущів. Не рекомендується удобрювати рослини мінеральними добривами.
16-17 вересня – збір плодів на насіння і довге зберігання. Розпушування і перекопування грунту, видалення бур’янів. Посадка суниці і полуниці. Сприятливий день для обприскування рослин від хвороб і комах, лікування кори дерев.
18-20 вересня – посів і посадка будь-яких озимих культур на огороді, а також зелені і шпинату в теплиці. Підживлення мінеральними і органічними добривами, внесення компосту. Посадка багаторічних квітів і троянд, малини, винограду. Не рекомендується садити цибулинні квіти і збирати картоплю.
21-22 вересня – збір врожаю на тривале зберігання і насіння. Посів озимих зернових, посадка цибулі та часнику на зиму. Не рекомендується поливати і підгодовувати рослини.
23-24 вересня – можна садити декоративні квіти і дерева, але не рекомендується посадки будь-яких плодових рослин. Підживлення і удобрення грунту, боротьба з хворобами і шкідниками. Не рекомендується поливати і пересаджувати рослини.
25-27 вересня – молодик. Роботи з рослинами не проводяться.
28-30 вересня – посадка озимого часнику і цибулі, сидератів, гарбузових і пасльонових культур. Збір врожаю овочів, фруктів і горіхів. Посадка смородини, шипшини, ожини, троянд. Не рекомендується обрізати рослини і обробляти від шкідників.
Автор статті: Ірина Велігурська