Місцеві вибори у 2015 році завершились десятком судових справ

news

На чергових місцевих виборах 2015 року серед 22 розпочатих кримінальних проваджень y Волинській області 11 було передано до суду з обвинувальним актом.

Напередодні виборів в об’єднаних територіальних громадах, які відбудуться 11 та 18 грудня 2016 року, 9 грудня у Волинській області обговорили результати розслідування кримінальних проваджень за фактами порушень виборчих прав і свобод громадян у 2015 році, порядок фіксації таких правопорушень та проблеми у їх розслідуванні, — інформує Громадянська мережа ОПОРА.

За даними Національної поліції України, отриманими протягом липня – листопада 2016 року Громадянською мережею ОПОРА, на чергових місцевих виборах в Україні було розпочато 422 кримінальних провадження за статтями 157 – 160 Кримінального кодексу України. Станом на 21 жовтня 2016 року слідчими було прийнято рішення закрити майже 74% з них. Так, з 442 кримінальних проваджень 311 було закрито, 66 завершилися направленням до суду обвинувальних актів, таким чином 45 досі розслідуються.

Моніторинг ОПОРИ засвідчує, що 44 з 69 (майже 64%) визнаних винними осіб отримали покарання за незаконне використання виборчого бюлетеня (стаття 158-1 КК України), 19 – за підкуп виборців (стаття 160 КК України), по 2 – за підробку та знищення виборчої документації (статті 158 КК України та 158-2 КК України), 1 – за перешкоджання виборчому праву (стаття 157 КК України).

У Волинській області за даними Національної поліції розпочато 22 кримінальних проваджень за статтями 157 – 160 КК України, 4 провадження закрито, 11 – направлено до суду з обвинувальним актом.

Як відзначила регіональний координатор громадського спостереження за першими виборами в об’єднаних територіальних громадах ОПОРИ у Волинській області Катерина Шарпата, станом на 9 грудня виборчий процес перших виборів в об’єднаних територіальних громадах характеризується незначною кількістю зафіксованих порушень виборчого законодавства, які не мали системного характеру. Найбільш поширеними випадками, що мають ознаки порушення виборчого законодавства, є розміщення агітації у невідведених для цього місцях, поширення друкованих агітаційних матеріалів без зазначення необхідних відомостей, поширення агітаційних матеріалів, що містять елементи «чорного піару».

За словами начальника Управління превентивної діяльності ГУНП у Волинській області, правоохоронні органи Володимира Солоненка, станом на 18:00 8 грудня 2016 р. у Журналі єдиного обліку заяв та повідомлень про кримінальні правопорушення та інші події було зареєстровано 12 повідомлень, повязаних із виборчим процесом.

«На сьогоднішній день по 5 фактах матеріали списані у справу, по 7 з них тримає перевірка. Кримінальних правопорушень щодо виборчого процесу не зафіксовано», – розповів Володимир Солоненко.

Нагадаємо, Громадянська мережа ОПОРА здійснює спостереження на перших місцевих виборах у 185 об’єднаних територіальних громадах, голосування у яких призначено на 11 та 18 грудня 2016 року. Незалежне спостереження ОПОРИ охоплює всі етапи виборчого процесу і включає взаємодію із правоохоронними органами щодо попередження та виявлення виборчих порушень, збір та аналіз статистичної інформації про перші місцеві вибори у об’єднаних територіальних громадах. У разі виявлення порушень виборчого процесу звертайтесь за телефоном гарячої лінії: 044 591 44 44 (вартість дзвінків згідно з тарифами вашого оператора).

Автор статті: Наталя Хвесик

0 Комментариев