Міністр юстиції Німеччини закликає швидше урівняти зарплати жінок і чоловіків

news

Жінки виконують таку ж саму гарну роботу, як і чоловіки, і мають отримувати таку ж кількість грошей за це, вважає Гайко Маас.

Про це пише Deutsche Welle.

Міністр юстиції Німеччини Гайко Маас (Heiko Maas) закликав до якнайшвидшого втілення у життя планів правлячої коаліції ФРН зменшити різницю в рівні оплати праці чоловіків та жінок в країні. “Рівність жінок та чоловіків є базовим принципом, проте, на жаль, у багатьох компаніях це так і не стало реальністю”, – заявив Маас агентству dpa у суботу, 18 березня, з нагоди дня рівної оплати праці (Equal Pay Day).

Він також закликав керівництво німецьких компаній самостійно позбуватись неактуальних нині стереотипів в оплаті праці. “Жінки виконують таку ж саму гарну роботу, як і чоловіки – за це вони зароблять таку ж кількість грошей”, – наголосив міністр юстиції.

Він також висловився за ухвалення відповідного законопроекту, підготовленого головою міністерства у справах сім’ї Німеччини Мануелою Швезіґ, до виборів у Бундестаг, що відбудуться восени 2017 року. “Щоб рівність в оплаті праці залишалась не правом, яке є лише на папері, а стала реальністю, ми потребуємо закону щодо справедливості в оплаті праці”, – зазначив Гайко Маас.

Як відомо, на сьогодні жінки в ФРН отримують зарплати в середньому на 20 відсотків нижче, ніж чоловіки.  За цим показником Німеччина є одним з антилідерів у ЄС, хоча, згідно з даними Євростату, в усіх без винятку державах ЄС, більшою чи меншою мірою, чоловіки отримують більше, ніж жінки.

Автор статті: Мар'яна Метельська

0 Комментариев