Міністр охорони здоров’я пояснив кому не можна вакцинуватися від коронавірусу

news

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко під час брифінгу наголосив, що існує всього три протипоказання до щеплення від  COVID-19. Крім того, вони можуть бути тимчасовими.

Щеплені українці, які перехворіли на коронавірус, мають вдвічі вищий ризик захворіти на COVID-19 знову, ніж вакциновані, повідомив м та нагадав, що може бути тимчасовим протипоказанням до щеплення – зазначив міністр.

Протипоказання поділяються на постійні та тимчасові. Єдиним постійним протипоказанням до щеплення конкретною вакциною є алергічна реакція на першу дозу цієї вакцини чи на один із компонентів цього препарату.

У цьому випадку пацієнтові буде рекомендовано щепитися від COVID-19 іншою вакциною за умови її наявності. Якщо у пацієнта є алергія на один із компонентів вакцини від COVID-19, йому також слід щепитися іншою вакциною.

Тимчасові причини, як пояснив Ляшко, включають:

  • температуру вище 38°C;
  • лікування моноклональними антитілами або реконвалесцентною плазмою – у такому випадку вакцинація може бути проведена через 90 днів після закінчення курсу терапії;
  • щеплення не можна робити впродовж 14 днів із часу введення вакцин проти інших інфекційних хвороб, крім інактивованої вакцини проти грипу, яку можна вводити в будь-який час, навіть одночасно з антиковідною вакциною в різні руки.

Крім того, в МОЗ дали рекомендації тим, хто не зміг у встановлені терміни зробити щеплення другою дозою вакцини проти коронавірусу. Там нагадали, що визначені виробниками терміни для введення другої дози вакцин наступні:

  • Comirnaty / Pfizer-BioNTech – 21-28 днів,
  • CoronaVac / Sinovac Biotech – 28 днів,
  • Oxford / AstraZeneca – 12 тижнів.

Водночас у відомстві зазначають, що друга доза вакцини, введена пізніше рекомендованого інтервалу, теж зараховується. Людині не потрібно буде проходити вакцинацію заново.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев