Мешканці будинків, де будуть встановлені лічильники, платитимуть менше

news

Мешканці будинків, де будуть встановлені лічильники, платитимуть менше, аніж за встановленими штучно показниками та нормативами. Адже постачальник вже не зможе перекладати на споживача необґрунтовані понаднормові втрати.

Про це заявив у своєму блозі у інтернет-виданні «Сегодня» Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

«Після встановлення лічильника споживач буде отримувати рахунки лише за реально спожиті ресурси. Облік дозволить контролювати енергоспоживання, стимулюватиме до ощадливого використання тепла і води, енергоефективності. І так впливатиме на зменшення комунальних платежів», – наголосив Геннадій Зубко.

Принципово, що Закон “Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання” покладає обов’язок встановлювати будинкові лічильники там, де вони відсутні на оператора зовнішніх інженерних мереж – тобто постачальника теплової енергії або води. Той зобов’язаний встановити лічильники тепла впродовж року, а води – за два роки. Якщо він цього не зробить, на нього, а не на споживача, держава накладатиме штрафи. Причому, оскільки розмір внесків за встановлення, обслуговування та заміну лічильника встановлюватиме орган місцевого самоврядування, то оператор не зможе штучно завищувати вартість встановлення лічильника, так само як і в подальшому його обслуговування. У той же час власники (співвласники) будівлі мають право самостійно обладнати будівлю вузлами комерційного обліку.

«Практика засвідчує, що за рахунок енергоефективних заходів громадянин може досягти значно менших комунальних платежів. Приміром, встановлення лічильника тепла та ІТП дозволяє знизити платежі домоволодіння за опалення на 30%, а це – близько 400 грн із кожної квартири щомісяця», – підкреслив Геннадій Зубко.

На зменшення рахунків за опалення удвічі і більше впливає також комплексна термомодернізація. Звісна річ, подальша  термомодернізація вимагає більших інвестицій, як із боку споживача, так і держави, яка стає його партнером. Але отриманий результат все одно виправдовує витрати. Віце-прем’єр переконує, що термін окупності таких інвестицій складає два-три роки, а надалі споживач матиме щомісяця і щороку відчутну економію.

Штатний футурист компанії “Google” Курцвейл прогнозує, що до 2030-го сонячна енергія за доступністю задовольнятиме практично усі енергетичні потреби людини. Це означає, що ера вугілля і вуглеводнів добігає кінця. «Україна мусить враховувати стратегічні напрямки розвитку у визначенні пріоритетів енергетичного інвестування на період до 2035 року. Таким чином, у зв’язку із очікуваним заміщенням традиційних нині видів палива на відновлювальні джерела енергії, залучені у сектор інвестиції мають бути направлені на впровадження нових видів генерації», – підсумовує Зубко.

Автор статті: Iryna Hupalo

0 Комментариев