Мешканці багатоквартирних будинків можуть отримати патіжку за воду з “сюрпризом”

news

З 1 травня 2022 року в Україні запрацював закон, який змінює систему оплати за воду та водопостачання. В основному його суть стосується мешканців багатоквартирних юудинків: їм доведеться сплачувати не лише за спожиту воду, а й за ту що десь “втікла” у підвалі, з батареї на сходових клітках тощо.

Згідно тексту Закону “Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання”, тепер весь об’єм води, який подається до багатоквартирного будинку, оплачуватимуть власники/співвласники цього будинку. Навіть якщо в будинку є втрати води, наприклад у підвальних приміщеннях, за них доведеться заплатити мешканцям.

Для прикладу: усі мешканці  подали показники, але підсумковий результат не сходиться з тим, який є на лічильнику. Тоді різницю розділять між усіма квартирами, що є у бдинку. Як наслідок, люди почнуть отримувати більші суми в платіжках, ніж очікували.

Важливо! У будинках, де лічильниками холодної води обладнані всі квартири, обсяги різниці розподілять між усіма квартирами пропорційно. Якщо у будинку частина квартир не має відповідних лічильників – обсяги небалансу розподілятимуться між тими споживачами, які їх не мають, пропорційно до числа осіб, які користуються послугами.

Що треба зробити мешканцям багатоповерхівок, щоб не переплачувати за воду

Для того щоб у вашу платіжку не потрапляли зайві цифри, загальнобудинковий лічильник має бути дуже близьким до суми показників індивідуальних лічильників.

Для цього в уряді порадили провести аудит внутрішньобудинкових та підземних комунікацій, щоб виявити можливі пошкодження, через які йде зайва вода.

0 Комментариев