Медики закликають волинських батьків робити вакцинацію проти поліомієліту

news

На жаль, в минулому році в Україні зафіксовано два випадки захворювання на поліомієліт. Одна із причин спалаху небезпечного захворювання – низький рівень вакцинації населення від поліомієліту. Аби не допустити подальшого поширення хвороби, проводиться вакцинація дітей України. Вакцина надана Україні безкоштовно, в рамках співпраці із ЮНІСЕФ. Про це йдеться на сайті Волинської ОДА.

Наразі широка вакцинація дитячого населення проходить і на Волині. Вчора, 11 лютого, область відвідала перший заступник міністра охорони здоров’я України Олександра Павленко та представники міжнародного співтовариства – Несрін Халед, міжнародний експерт з поліо комунікацій, ЮНІСЕФ Україна та Денніс Кінг, координатор команди ВООЗ із реагування на спалах поліомієліту. Мета візиту –  перевірити стан проведення ІІІ туру додаткової вакцинації від поліомієліту та розповісти, чому потрібно захищати дітей від саме цієї інфекції, які ризики несе хвороба та які особливості її перебігу.

У супроводі начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Ігоря Ващенюка високопосадовці ознайомилися з роботою Луцької міської дитячої поліклініки, зокрема, кабінету щеплень.

За словами керівництва поліклініки, тільки сьогодні за щепленнями від поліомієліту до поліклініки звернулася більше тридцяти батьків. На жаль, через епідемію грипу багато батьків відмовляються від проведення вакцинації та пишуть відмову.

Перший заступник Міністра та представники ЮНІСЕФ перевірили умови зберігання вакцини та мали можливість спостерігати за самим процесом щеплення маленьких пацієнтів. Після інспектування посадовці залишилися задоволенні умовами зберігання і роботою персоналу поліклініки.

– Вакцина у поліклініці зберігається в належних умовах, кабінети щеплення забезпеченні усім необхідним для проведення вакцинації, яка розпочалася у потрібні терміни, – наголосила Олександра Павленко. – Але потрібно робити акцент на просвітницькій роботі із батьками, позаяк недостатній рівень поінформованості населення про саму недугу, про її страшні наслідки є однією з причин відповідно низького відсотку вакцинації.

Саме тому, на переконання Олександри Павленко, інформаційно-роз’яснювальній складовій у профілактичній кампанії проти поліомієліту відводиться особливе місце. Адже батьки повинні зрозуміти усю небезпеку такого захворювання та усвідомити те, що вакцинація – єдиний захист від цього захворювання.

Відповіді на запитання, які найчастіше хвилюють громадян щодо вакцинації від поліомієліту, можна прочитати за  посиланням.

Автор статті: Наталя Хвесик

0 Комментариев