Мати волинського бійця не хоче, щоб невістка отримувала допомогу від держави

news

Судове засідання щодо визнання спільного проживання Тетяни Стеценко із загиблим бійцем з Волині Василем Солярчуком завершилося позитивним рішенням для позивачки, але не без сварок.

Про це повідомляє Громадське.Волинь.

Тетяна Стеценко звернулася до Луцького міськрайонного суду з проханням визнати її спільне проживання із Смолярчуком, аби згодом отримати соціальну допомогу від держави вже як вдова. А все тому, що має доньку від бійця. Загиблий доньку свою визнав. А в суд жінці довелося звертатися, бо так і не встигла офіційно вийти за нього заміж, тож і допомогу не може отримати без офіційного підтвердження її стосунків із загиблим.

Все б нічого, та от мати загиблого Марія Смолярчук категорично проти, аби її неофіційна невістка отримувала будь-яку допомогу від держави. Мовляв, та з її сином і не жила фактично, а тільки зрідка зустрічалася, а, коли боєць загинув, почала вимагати у держави визнати її де-факто дружиною, щоб на цьому нажитися.

Тетяна Стеценко звернулася через суд до Волинського обласного військового комісаріату як зацікавленої сторони. Там, юрист Олександр Панасюк заперечив позов Стеценко та намагався долучити як зацікавлену сторону матір загиблого бійця Марію Смолярчук, адже на його думку, саме її інтересів торкатиметься рішення суду у цій справі.

Головуючий суддя у справі Віталій Ковтуненко долучити матір як третю сторону відмовився, втім вислухав Марію Смолярчук у якості свідка. Мати загиблого бійця не могла відповісти на усі поставлені запитання точно. Проте чітко заявила, що Тетяна Стеценко не була жінкою її сину, і, що та маніпулювала ним через дитину і не допомогала йому у господарстві. Вона звинуватила заявницю у корисливій меті та сказала їй йти та самостійно працювати й заробляти собі на життя. Уже поза судовим засіданням мати Василя Смолярчука розповідає, що Тетяну Стеценко не раз бачили у стані алкогольного сп’яніння, що, мовляв, показує її не з хорошого боку як матір внучки Марії Смолярчук.

Окрім цього адвокати Марії Смолярчук представили звернення на ім’я Щуринського сільського голови Василя Карпюка від жителів села Тристень з проханням передати звернення у суд. У зверненні жителі засуджують Тетяну Стеценко та також просять суд не задовільняти її позовні вимоги. Проте, це звернення до суду так і не потрапило.

Натомість Тетяна Стеценко говорить протилежне. За її словами, вона жила спільно із Василем Смолярчуком упродовж 12-ти років. Мала від нього двох дітей. Перша дитина з’явилася на світ мертвонародженою, інша, Богдана Смолярчук, – нині отримуватиме соціальну допомогу від держави через загибель батька. Тетяна Стеценко представила суду спільні фотографії із загиблим бійцем, його фото із донькою, а також надала суду домашні відеозаписи. Каже, що стосунки із загиблим були різні, але тим не менше, вони трималися один одного. А позов подала тому, щоб її дитина щось отримала від батька. Мала за що вчитися, одягатися, їсти. Також вона переконує, що це батьки Василя Смолярчука навпаки хочуть забрати усю допомогу собі від держави, і натомість нічого не залишити своїй внучці.

Після розгляду усіх доводів сторін, суддя Ковтуненко прийняв рішення задовольнити позов Тетяни Стеценко та визнати факт її спільного проживання із Василем Смолярчуком.

Додамо, що житель села Тристень Рожищенського району Василь Смолярчук загинув у боях під Донецьким аеропортом. Вважався зниклим безвісти та був похований як невідомий солдат. Згодом, завдяки експертизі ДНК та збігу із ДНК матері його тіло ідентифікували та перепоховали на цвинтарі у селі Тристень біля могили його мертвонародженої доньки Тамари.

1 Комментарий