Марш рівності пройшов у Києві

news

Сьогодні, 16 червня, у Києві відбувся Марш рівності. У заході взяли участь представники ЛГБТК+, військові, ветерани війни та дипломати. Однією з вимог учасників була ухвалення законів про цивільні партнерства та протидію дискримінації.

Учасники зібралися біля метро “Театральна” у центрі міста, в оточенні поліції. Організатори повідомили про реєстрацію 500 учасників. Поліція також чергувала у метро та підземних переходах, але не розголошувала кількість правоохоронців і учасників акції з міркувань безпеки.

“Марш рівності — можливість привернути увагу світової спільноти до війни в Україні. Нам потрібна правова підтримка. Ми воюємо на рівні з усіма, але ми не знаємо, що з нашими коханими. Якщо з ними щось трапиться, якщо вони потраплять до лікарні або в полон, ми не можемо їх відвідати або подати в розшук. Ми живі люди з живими проблемами. У будь-якому суспільстві до 10% представники ЛГБТК-спільноти. Так само в армії,” — сказав учасник акції, ветеран війни Дмитро.

Учасниця акції Вероніка зауважила, що ЛГБТ-спільнота — частина української спільноти. Вони також воюють, щоб побороти Росію.

“Ми стоїмо на захисті нашої держави, але про наші права говорять — не на часі. Ми вимагаємо закон 5488, він пояснює і впроваджує поняття ‘нетерпимості’ не тільки до ЛГБТ-людей, а до всіх взагалі. Будь-яка дискримінація буде криміналізованою, тобто зараз людина нападає на ЛГБТ на ґрунті ненависті, їй максимум випишуть штраф 50 грн за хуліганство, вона наносить шкоду ЛГБТ та іншим людям. Люди, які гомофоблять, не бояться нападати, що їм цей штраф 50 грн,” — сказала Вероніка.

У Марші рівності взяли участь військові, ветерани та дипломати. ЛГБТ-спільноту підтримав Надзвичайний і Повноважний Посол Франції в Україні Гаель Вейсьєр.

“Я дуже радий бути тут сьогодні, щоб підтримати ідентичність і рівність навіть в умовах війни. Я пишаюсь тим, що стою тут, підтримую вас і ваші бажання,” — сказав дипломат.

Представники ЛГБТК+ пройшли орієнтовно 100 метрів, після чого марш завершився. Учасники склали плакати та спустились у метро. Акція тривала близько 20 хвилин і стала першим маршем за час повномасштабної війни.

“Дуже шкода, що марш такий короткий. Це про людські права і гідність, не важливо, якої ви статі, як себе ідентифікуєте, це про загальнолюдські права. Важливо говорити про це. Наша гідність і права важливі,” — сказала учасниця акції Наталя.

Голова громадської організації “КиївПрайд” Анна Шаригіна зазначила, що акція була короткою через занепокоєння безпекою учасників, оскільки два роки не організовували подібних заходів.

“Ми докладемо всіх зусиль, щоб наступного року відбулось масштабніше. Ми бачимо, що законодавчо нічого не покращується. Військові, які ЛГБТК, які заявили про камінг-аути, стикаються з тиском, дискримінацією прямо на своїх місцях служби. Це додатковий ризик для їхнього життя,” — сказала Шаригіна.

На Хрещатику тим часом зібрався натовп людей, які організували свою акцію “за традиційні цінності”. Вони намагалися дістатися місця проведення маршу, але не встигли.

За словами речниці Подільського управління поліції Анни Страшок, жодних провокацій не було, все пройшло мирно. Усі учасники Маршу рівності безпечно дісталися додому.

Джерело: https://suspilne.media/

Автор статті: Сергій Ленкін

0 Комментариев