Майже дев’ять тисяч безробітних долучилися до “Армії відновлення”

news

Вісім з половиною тисяч безробітних українців долучилися до проєкту  “Армія відновлення”.  Учасникам проєкту виплатили майже 56 мільйонів гривень за виконання робіт

Про це повідомила Перший віцепрем’єр-міністр України – Міністр економіки Юлія Свириденко. 

“Армія відновлення” – це проєкт, який був запроваджений Урядом восени 2022 року та спрямований на залучення людей, які тимчасово втратили роботу, до виконання суспільно корисних робіт з відбудови країни. На сьогоднішній день проєкт набирає популярності та реалізується вже у 13 областях.

До виконання суспільно корисних робіт лише з початку цього року було залучено 4900 людей, які були безробітними, а загалом з часу старту проекту залучено 8,5 тисяч осіб. Вони отримують від держави оплату за роботу щонайменше 6700 грн, що є більшим, ніж середній розмір допомоги з безробіття. За виконання робіт держава виплатила учасникам “Армії відновлення” вже майже 56 млн грн”, 

– повідомила Юлія Свириденко.

Лідерами за кількістю залучених безробітних до виконання суспільно корисних робіт є такі області:

  • Полтавська – залучено 2 621 особа;
  • Донецька – 1350 осіб;
  • Київська – 1193 особи.

Найчастіше людей залучають до будівництва захисних споруд цивільного захисту, укріплення дамб, розвантаження та фасування гуманітарної допомоги, надання соціальних послуг в Пунктах незламності, розбору завалів та відновлення житлових будинків, пошкоджених в результаті бойових дій, тощо.

На 2023 рік в бюджеті Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття на організацію суспільно корисних робіт передбачено 104 млн грн.

З безробітними укладають строкові трудові договори на період виконання зазначених робіт, оплата складає щонайменше 6700 грн і може дофінансовуватись з місцевих бюджетів чи за рахунок замовників таких робіт.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев