Любите черешню? Тоді рецепт французького пирога з черешнею для Вас
Клафуті можна готувати не тільки з черешнею, але і з будь-якими сезонними ягодами
Черешню люблять усі. Ну, всі, кого я знаю. Причому люблять щиро, чекають травня, пробують на ринку, говорять що минулого року була смачнішою, а ось цього року дощі. Або кажуть, що пам’ятають ту саму солодку з дитинства, а тепер такої немає, але теж люблять черешню щиро.
Але при всій цій любові, я не бачив, щоб її готували. Варення з білої – так, це звичайно ж святе, на нього не посягати. Але от зі стиглої чорної черешні масових страв я не пригадаю. Масових – тобто смачних для більшості. І таких, щоб цій більшості в дитинстві їх готували.
Тому цей рецепт має стати в пригоді. Готують його в сезон з черешнею, а потім і все літо до вересня-жовтня з різними сезонними ягодами. Це рецепт десерту, сільського пирога. Досить давній, французький, традиційний для Лімузена.
Отже, клафуті.
Продукти:
- Черешня – 600 г (беріть одразу 1 кг)
- Борошно – 4 столових ложки
- Цукор – 5 столових ложок
- Склянка молока
- 4 яйця
- Розпушувач тіста – 1 чайна ложка
- Ванільний цукор або екстракт – 1 чайна ложка
- Масло вершкове – 20 г
- Дрібка солі
Крок 1
Як вибрати черешню?
Тут мені нічого порадити – у кожного смак свій. Я ось для цього десерту беру темну, ту, що така червона, що аж чорна. Але не перестиглу. Наприклад, сорту Чкалов або подібних. І особливість пирога клафуті в тому, що черешню не потрібно очищати від кісточок – тоді ягоди залишаться цілими.
Крок 2
Тісто.
Тут простіше простого. Змішати цукор з яйцями, дати хвилину постояти, додати борошно і ваніль з розпушувачем. Вінчиком вимішати до однорідного стану. Влити молоко. Все.
Консистенція готового тіста – схожа на млинцеве. Може, трохи густіше. Щодо солодкості – дивіться самі, можна регулювати кількість цукру.
Навіщо сіль? Не лише для смаку, не лише для балансу, а й для структури тіста.
Крок 3
Запікаємо.
Форму для запікання змастити вершковим маслом. Я використовую дві невеликі форми, діаметр 22 см, кераміка.
І відправити в розігріту до 170 ℃ духовку. Хвилин на 30-40, дивіться самі за кольором. Якщо тісто піднялося і стало приємного золотисто-коричневого кольору – готово.
Крок 4
Як їсти?
Обережно, там кісточки. Можна посипати цукровою пудрою, але я вважаю це зайвим. Цей пиріг хороший в теплому вигляді, але для мене він ідеальний остиглим, на другий день. Я дуже люблю таку структуру тіста, живу та щільну.
Автор статті: Ірина Велігурська