Луцький волонтер розробив мобільну платформу для евакуації поранених з поля бою

news

Луцький волонтер Василь Цапюк у співпраці з інженером розробив нову мобільну платформу, призначену для евакуації поранених з поля бою.

Цю інноваційну розробку назвали “Віз” або “Чумак”.

За словами Василя Цапюка, цей пристрій дозволяє евакуювати поранених, забезпечуючи їх максимальну безпеку. Боєць розташовується на платформі нижче рівня землі і обладнаний бортами для захисту від осколків. Управління платформою здійснюється за допомогою колісної бази, що обертається в обидві сторони.

Читайте також: Військова Бригада 100 ЗСУ шукає фахівців: приєднуйтесь до батальйону матеріального забезпечення

Наразі платформа працює на колесах, але у майбутньому може бути перероблена на гусениці. Василь Цапюк прагне зробити свою розробку максимально доступною для виробництва. Він пояснює, що мобільна платформа здатна перевозити вагу від 150 до 200 кілограмів.

Платформа має бути швидкою, маневреною і мати великий запас ходу. Особливістю такої розробки є низький рівень енергоспоживання, оскільки вона живиться мінімальним обсягом акумуляторів.

За словами Цапюка, вартість мобільної платформи становитиме приблизно 100 тисяч гривень, а її акумулятор здатний працювати до 10-15 виїздів.

Більше інформації про винахід у відео від Суспільного

Читайте також: В Україні планують збудувати польсько-український центр протезування для ветеранів

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев