Луцькрада вимагає центральну владу не вводити абонплату за газ

news

Депутати Луцькради звернуться до центральної влади щодо скасування рішення НКРЕКП зі встановлення щомісячної абонентської плати за підключення до системи газопостачання.

Про це стало відомо сьогодні, 6 квітня, під час засідання позачергової сесії міськради.

Депутат Микола Федік заявив, що це ганебне та антинародне рішення, яке є продовженням тарифного геноциду. Як він наголосив, упродовж двох років тарифи підняли у три рази. Громадяни навчилися певним чином економити, здійснювати енергозбереження, тому олігархи, власники монополій, вирішили, що вони недостатньо «доять» народ і вирішили ввести «отакий податок на повітря». Як наголосив Федік, внаслідок цього вони лише за рік зароблять біля 15 мільярдів гривень.

Зараз ради різних рівнів в Україні приймають рішення про звернення щодо скасування «такого здирництва над народом». Зараз це рішення призупинено через хвилю обурення. На 10 квітня призначено перегляд НКРЕКП, однак, за словами Федіка, влада, мабуть, надіється, що хвиля обурення впаде і вони таки введуть таке положення в дію.

Депутат Костянтин Петрочук зазначив, що ця абонплата – це ще «одне ярмо на плечі українців». Він наголосив, що особливо це відчують найбільш незахищені верстви населення, зокрема пенсіонери, які на сьогодні змушені вирішувати, чи купити хліб, чи ліки. Тепер, за словами депутата, уже не можна буде купити ні хліба, ні ліків.

Депутат Сергій Була звернув увагу на те, що комунальні підприємства, які літом не споживають газ, змушені будуть платити абонплату. Ці витрати ляжуть на міський бюджет і як наслідок ляжуть на громадян додатково. До прикладу, «Луцьктепло» змушене буде платити абонплату приблизно п’ять мільйонів гривень у той час, як отримує від постачання гарячої води в неопалювальний сезон приблизно шість мільйонів гривень.

Депутат Тарас Шляхтич підтримав колег, додавши, що ця абонплата призведе до збільшення розміру платіжок. Депутат зауважив, що цей тариф не повинен встановлюватися рішенням НКРЕКП, яке досить часто працює в «ручному режимі», окрім того НКРЕКП призначає одноосібно Президент України.

Депутат Олександр Кравченко зазначив, що людей змушують лише думати про те, де заробити гроші на оплату комунальних послуг.

«Треба визначатися, чи у нас є абонплата за послугу чи платити за те, що спожили, а платити за одне і за друге – це вже неприпустимо», – наголосив депутат.

Депутат Павло Данильчук наголосив, що МВФ дав черговий транш для України і тому до кінця вересня 2017 року влада таки введе цю абонплату. Тому потрібно напрацювати певні пропозиції, як боротися з цими речами.

Депутат Аркадій Соломатін зауважив, що сепаратисти в Донецьку платять у декілька разыв менше за газ і світло і ще й сміються з українців.

Депутат Борис Смаль додав, що 4 квітня 2017 року Мукачівська міськрада прийняла рішення, яким повертає територіальній громаді міста Мукачеве на баланс відвідні газові мережі. Депутат запропонував юридичному управлінню Луцькради вивчити це питання, якщо це можливо згідно з законом, то розглянути теж.

Депутат Андрій Козюра заявив, що повірив у нумерологію, бо 28 березня на свій 28 день народження голова НКРЕКП Дмитро Вовк «вирішив повторити подвиг Джанні Родарі, який написав казку «Пригоди Цибуліно» та піти далі.

«Він вирішив, що він крутіше сеньйора Лимона, який вирішив ввести податок на повітря», – завив Козюра. – Цей чоловік вирішив зіграти у головній ролі нового першоквітневого серіалу «Як знищити український народ». Хлопець, який приїхав з Росії, з кондитерської фабрики «Рошен», вирішив, що він може у цій країні нещадно, без жодних наслідків грабувати, залазити в кишені кожному українцю».

Автор статті: Мар'яна Метельська

0 Комментариев