Луцький депутат пропонує зробити “експеримент” з пільговиками

news

Депутат Луцької міської ради, керівник «Народного контролю» Волині Павло Данильчук ініціював звернення до Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка та Міністра соціальної політики України Павла Розенка щодо пільгових перевезень на міських та приміських маршрутах загального користування, яке підтримали на сесії міської ради у середу, 30 вересня.

Павло Данильчук пропонує в 2016 році запровадити у Луцьку експеримент із надання адресної грошової допомоги громадянам, які мають право на пільговий проїзд у пасажирському транспорті загального користування на міських та приміських маршрутах.

Подаємо текст звернення без змін та правок:

“Луцька міська рада глибоко стурбована ситуацією з компенсаціями за пільговий проїзд окремих категорій громадян автомобільним та електротранспортом.

Проаналізувавши стан пільгових перевезень на міських та приміських маршрутах загального користування за кілька останніх років можна зробити висновок, що з року в рік залишаються невирішеними одні й ті ж проблеми. Основною з них є невідповідність річних бюджетних призначень фактично наданим послугам перевізниками міста. Крім того, щомісячно і щорічно бюджетні асигнування не надходять у повному обсязі.

Такий стан речей призводить до зменшення кількості і якості послуг з перевезення пільгових категорій населення всупереч чинному законодавству з прав громадян на пільговий проїзд, стримує оновлення рухомого складу, ріст заробітної плати перевізників, створює соціальну напругу в м. Луцьк.

У той же час пільги на пасажирські перевезення є одними із самих неврегульованих пільг у країні в частині кількості послуги, яку одержує громадянин, а саме не визначено, на скільки поїздок у місяць, на яку відстань має право громадянин-пільговик.

На нашу думку, регламентація кількісних показників прав громадян на пільги перевезень з відповідним обліком одержаних послуг могла б суттєво зменшити бюджетні видатки без ущемлення права на пільги.

Це могло б стати одним з перших кроків до адресних грошових виплат населенню для реалізації прав на пільги.
Враховуючи викладене, міська рада пропонує в 2016 році запровадити у Луцьку експеримент по наданню адресної грошової допомоги громадянам, які мають право на пільговий проїзд у пасажирському транспорті загального користування на міських та приміських маршрутах”.

0 Комментариев