Луцькі школярі дізнались про відновне правосуддя для неповнолітніх

news

Для учнів 9-Б класу Луцької спеціалізованої школи № 5 12 січня 2022 року відбувся правопросвітницький захід «Відновне правосуддя для неповнолітніх».

Провели його фахівці Регіонального центру з надання БВПД у Волинській області Ірина Кушпетюк та Луцького місцевого центру з надання БВПД Оксана Павлосюк.

Представники центрів розповіли присутнім про злочини неповнолітніх та «не дитячу» відповідальність за їх вчинення, а також про те, як на практиці працює проєкт «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні кримінального правопорушення». Мета якого – максимально раннє виведення неповнолітніх із кримінального процесу з обов’язковим ужиттям узгоджених заходів для їх ресоціалізації та запобігання повторним кримінальним правопорушенням.

Під час спілкування зі школярами були детально розкриті питання відновного правосуддя, його форм, умов застосування, ролі учасників цього процесу. Також акцентовано на значенні медіації, результатах, яких досягають учасники Програми та успішних кейсах.

Нагадаємо, проєкт «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні кримінального правопорушення» впроваджується Міністерством юстиції України, Генеральною прокуратурою України на базі системи з надання безоплатної правової допомоги за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.

Застосовується за таких умов:

є потерпіла сторона — фізична особа, якій кримінальним правопорушенням завдано моральної, фізичної або майнової шкоди, а також юридична особа, якій кримінальним правопорушенням завдано майнової шкоди;

неповнолітній вперше вчинив кримінальний проступок або нетяжкий злочин;

неповнолітній визнав факт вчинення кримінального правопорушення;

потерпілий і неповнолітній погодилися на участь у Програмі.

За його результатами, якщо неповнолітній відшкодує завдану шкоду і примириться з потерпілим, він уникне кримінальної відповідальності, адже законодавство дозволяє звільнити від кримінальної відповідальності порушників, які вперше вчинили злочини невеликої або середньої тяжкості.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев