Луцькі депутати не погодили мораторій на підвищення тарифів

news

Луцькі депутати вирішили не вводити мораторію на підвищення цін та тарифів для населення на житлово-комунальні послуги в Луцьку. У разі прийняття цього проекту рішення міськраді довелось би шукати 122 мільйони гривень у цьому півріччі.

Про це стало відомо вчора, 27 липня, під час засідання сесії міськради.

Згідно з проектом рішення пропонували заборонити до 1 жовтня 2016 року підвищення цін та тарифів для населення на житлово-комунальні послуги, а також заборонити нарахування по розрахунках з 1 липня 2016 року та стягнення з населення в місті Луцьку пені за несвоєчасне внесення плати за житлово-комунальні послуги.

Депутат Тарас Шляхтич зауважив, що цим проектом рішення переведуть частково повноваження державних органів влади на себе та взагалі проект рішення не відповідає у повній мірі закону.

Депутат Микола Федік нагадав присутнім, що депутати уже неодноразово приймали звернення до Кабінету Міністрів, до Верховної Ради стосовно тарифного геноциду, який здійснює уряд, але вони ніякого результату по суті не дають. Федік зауважив, що цей проект рішення є такою додатковою своєрідною формою тиску на Кабмін, щоб вони розумно формували тарифи. Депутат наголосив, що подібне рішення було прийнято Житомирською та Київськими міськрадами. Федік зазначив, що плата за комунальні тарифи буде перевищувати мінімальні зарплату та пенсію. За словами депутата, населення зараз буде платити 18 % свого заробітку за комунальні послуги, тоді як у Польщі це становить 4 %. Федік назвав це відмиванням коштів за допомогою субсидій:

«Вони будуть вимиватися з бюджету та осідати в кишенях олігархів».

Депутат Ігор Поліщук зазначив, що міськрада приймала уже дуже багато звернень, на жодне із яких відповіді не було. Депутат проти європейських тарифів при зарплатах на рівні країн третього світу. Однак Подіщук переконаний, що прийняття цього проекту не допоможе вирішити проблему. Депутат наголосив, що у містах, де прийняли такі рішення, виникли проблеми з бюджетними коштами. Сам же проект рішення Поліщук назвав таким, що суперечить чинному законодавству.

Депутат Сергій Була назвав цей проект рішення популістським зверненням та закликав вдатися до радикальніших дій. Зокрема Була запропонував зібратися та піти під Кабмін.

Депутат Артем Запотоцький погодився, що рішення популістське і призведе до негативних наслідків.

Депутат Павло Данильчук погодився, що на всі звернення, які приймає міська рада, приходять лише відписки. Депутат запропонував прийняти це рішення, але зі змінами – відтермінувати його дію, щоб зараз не загнати бюджет міста в колапс.

Перший заступник міського голови Тарас Яковлев зазначив, що міськрада не зможе виконати таке рішення та єдиний варіант – це додатково внести зміни до бюджету, щоб спрямувати їх на комунальні підприємства «Луцьктепло» та «Луцькводоканал», щоб спрямувати їх на касовий розрив. Це, за словами Яковлева, становитиме 122 мільйони гривень до кінця року. Яковлев переконаний, що якщо цей проект рішення буде прийнятий, то з 1 жовтня на комунальних підприємствах закінчаться кошти і вони не зможуть надавати послуги.

Депутат Андрій Козюра теж погодився, що звернення Президента, Уряду та Верховної Ради не чують у «вищих ешелонах влади». Депутат переконаний, що у кращому випадку всі звернення використовують як макулатуру, а в гіршому – як туалетний папір. Козюра запропонував міському голові створити робочу групу з депутатів, виконавчих органів міської влади та керівників комунальних підприємств, які надають відповідні послуги, аби перевірити законність тарифів.

Депутат Костянтин Петрочук закликав бути відвертими із лучанами, що 122 мільйони гривень у міському бюджеті не вдасться знайти. У разі прийняття цього рішення депутати залишать працівників комунальних підприємств без зарплати. Депутат назвав цей проект рішення незаконним.

Депутат Микола Дендіберін наголосив, що можна посилати ще багато документів у Верховну Раду, але «їм там по барабану».

Секретар Юлія Вусенко наголосила, що прийнявши це рішення, вони зупинять роботу на будь-яких об’єктах. Міський голова Микола Романюк теж зазначив, що якщо проголосують за це, то у місті доведеться припинити всі роботи – у всіх лікарнях, садочках, ремонти доріг, прибудинкових територій тощо. Мер нагадав, що є субсидії, тому ці люди, які їх отримують, взагалі нічого не відчують.

У результаті депутати все ж не проголосували за проект рішення.

0 Комментариев