Луцька міськрада виступила проти змін до Конституції

news

Луцька міська рада підтримала звернення до Верховної Ради із закликом не ухвалювати зміни до Конституції, які передбачають особливий порядок місцевого самоврядування на окремих територіях Луганської і Донецької областей. 

Про це повідомляє «РБК-Україна».

Зазначено, що відповідний проект рішення внесли фракції ВО «Свобода» та «Радикальної партії Олега Ляшка». За звернення проголосували 27 депутатів.

У документі констатується, що російські окупанти, які здійснили анексію Криму і розпочали війну на Донбасі, воліють легалізувати свої дії і змусити міжнародну спільноту визнати так звані «ЛНР» і «ДНР», цілком підконтрольні Кремлю.

«Узаконення дій терористів може відбутися шляхом ухвалення Верховною Радою відповідних змін до Конституції, які передбачають особливий порядок місцевого самоврядування на окремих територіях Луганської і Донецької областей. Фактично — це особливий статус Донбасу і легалізація влади терористичних угрупувань», — йдеться у зверненні.

На думку луцьких депутатів, надання особливого статусу окупованим територіям Донбасу не має нічого спільного з реформою децентралізації і прямо суперечить статті 2 Конституції, яка визначає, що Україна є унітарною державою.

«Тому закликаємо вас у жодному разі не голосувати за зміни до Конституції, які стосуються особливого статусу Донбасу, як би його не називали за красивою ширмою інших слів, сховавши його справжню, жорстоку та приховану від суспільства суть — узаконити окупантів», — наголошено у зверненні міськради.

Автор статті: Наталя Хвесик

0 Комментариев