Луцьк планують поділити на райони

news

Під час відеоселекторної наради у голови ВОДА Володимира Гунчика були обговорені нормативно-правові аспекти змін меж районів, пов’язані із об’єднанням територіальних громад. 

Про це повідомляє “Волинська правда“.

Як проінформував експерт офісу реформ Волинської ОДА Олег Герасимчук, Волинська обласна рада вже погодила створення 5 об’єднаних територіальних громад: Смолигівської Луцького району, Зимненської та Устилузької Володимир-Волинського району, а також Голобської та Велицької Ковельського району.
На часі – створення об’єднаної Оваднівської громади, втім це питання вже у компетенції ВР України, оскільки тут об’єднатись із селами Володимир-Волинського району хоче село Гайки, розташоване у Турійському районі. А це автоматично веде за собою зміну меж районів, при чому позитивне рішення стосовно цього питання може ухвалити лише Верховна Рада.
Олег Герасимчук розповів і «схему» подібних змін, починаючи від рішення сільради, до позитивного голосування у ВР України. Рішення місцевої громади виноситься на розгляд спочатку районної, потім обласної ради. При чому паралельно відповідні документи складають РДА та Волинська ОДА, а на розгляд Волиньради проект рішення подається разом із проектом землеустрою. Для розгляду ж питання депутатами ВР необхідна також і експертиза Держгеокадастру.
Голова Волинської ОДА Володимир Гунчик поміркував, що об’єднання громад області може створити прецеденти, коли в містах, зокрема у Луцьку, з’являться нові територіальні одиниці.
«Наприклад, до Луцька хоче приєднатись громада села Рованці. Є села, які вже майже у межах Луцька, але є певні побоювання і нерозуміння сільських голів. Зрозуміло, що місто Луцьк із бюджетом розвитку у 150 мільйонів гривень і село Жидичин із бюджетом розвитку, до прикладу 600 тисяч гривень – це різні речі, але місто Луцьк, у такому разі може, бути поділене на райони», – зауважив Володимир Гунчик.

 

0 Комментариев