Лучанка повідала “таємниці” відбору кандидатів у нову поліцію в Луцьку

news
Лучанка Оксана одна із 4200 конкурсантів, які виявили бажання потрапити у місцеву поліцію. Їй 30 років, за професією юрист. Піти в нову поліцію її спонукало бажання змінювати цю країну і ламати систему зсередини. Наразі Оксана проходить конкурсний відбір і на умовах конфіденційності погодилася поділитися своїми спостереженнями. 

 Про це пише Вісник і К.
Оксана розповіла, що на тестах набрала 43 бали із 60 можливих.
“Питання були найрізноманітніші: і на логічне мислення, і на математичні знання (вправи з геометрії та алгебри також). Для прикладу, конкретно мені випало: «Гегель казав, що історія – це…» і п’ять варіантів відповідей. У мене вища освіта й гарний досвід роботи, я знаю, хто такий Гегель, чим він займався, проте дослівно, що він казав про історію, не пам’ятала. Отут треба було бути уважною. Або: «Характерною рисою картин Модільяні було…» – і також варіанти відповідей”, – каже жінка.
На запитання, як проходив процес відсіювання, Оксана відповіла, що й досі не знає, яким чином цей процес відбувається: “Після кожного етапу мені на електронну пошту приходило запрошення на наступний конкурс. Також телефонували й зазначали час і місце збору. Зараз, наприклад, я чекаю запрошення на проходження чергового етапу, але чи покличуть – не знаю”.
Розповіла жінка і про медогляд та фізпідготовку.
“Медичний огляд ми проходили перед іспитом на фізичну підготовку. У звичайній поліклініці. Лікарі не «напрягалися» з нашим оглядом. Пам’ятаю, дерматолог, копирсаючись у документах, спитав: «Проблеми по-чоловічому є?» У мене щелепа відпала: ні, кажу йому, нема, бо я взагалі-то дівчинка! А от іспит із фізпідготовки особисто для мене не був важким, адже я у хорошій формі. Потрібно було пробігти на швидкість 100 метрів,  кілометр і виконати згинання та розгинання рук в упорі лежачи (хлопці підтягувалися). І мені категорично не сподобалось, як деякі тренери (а це були викладачі-фізкультурники нашого Східноєвропейського університету), приймали ці нормативи. Наприклад, відтискання від підлоги має здаватись так, щоб кут у згині руки був 90 градусів, корпус рівненько. Але траплялися такі панянки, які ледь-ледь згинали руки, корпусом вигинались, як змійки, і їм це зараховувалось! Далі стометрівка – при мені троє дівчат побігли не на команду «руш», а на «увага». Це давало їм 1,5 секунди фори, що є вирішальним. На моє зауваження ніхто не звернув уваги, ніби оглухли всі враз. Та забіг на кілометр показав, хто є хто. Але знов-таки, я ж не знаю, кому які потім результати ці тренери позаписували…”.
Також Оксана прокоментувала інформацію стосовно хабарів за місце у поліції.
“Так, такі чутки ходять і між конкурсантами. Мовляв, 25 тисяч гривень – і ти в поліції. Але за руку нікого не схопили. Загалом атмосфера між нами хороша, бажаємо успіху один одному. Тут зібрались абсолютно різні люди. Когось покликала ідея змінити країну, когось спокусила велика зарплата, а когось жінка за руку насильно привела і контролює, щоб не втік часом, – бачила і таких (сміється. – Авт.). Багато сільських, безробітних”.
Стосовно вражень, які залишила по собі військово-лікарська комісія, Оксана зазначила: “Мені здалося, що старі кадри прориваються до нової системи. Всіх кандидатів закликали по алфавіту, а працівників МВС поза чергою і з таким: «Юра, заходь». А в Юри пузо до колін і три підборіддя. Ми і досі дивуємося, як цей Юра підтягувався 12 разів та здавав біг на швидкість!”
До слова, у Луцьку найбільший конкурс по Україні – на одне місце претендує 26 осіб.
0 Комментариев