Лучани презентують у Ковелі вишиті ікони

news

У галереї мистецтв презентують своє мистецтво луцькі майстри Олександр Шум та Наталія Бугай. Вони привезли до Ковеля вишиті ікони та ляльки–мотанки. Про це повідомляє ПроКовель

На урочистому відкритті гості з обласного центру розповіли про своє захоплення, яке для кожного з них стало невід’ємною частиною життя.
Олександр Шум за професією будівельник, але весь свій вільний час він присвячує вишиванню. Спочатку це були серветки, доріжки, рушники, а згодом – ікони.

У Ковелі експонується майже тридцять робіт автора, більшість з них на релігійну тематику. Серед них – «Іван Хреститель», «Свята трійця», «Богоматір», Гошівська Божа матір» та інші.
Велику увагу привертають й інші тематичні роботи майстра. Зокрема, картина, елементами якої є троянда і запалена свічка, стала посвятою всім героям, які загинули за єдину Україну.

Наталія Бугай − поет-пісняр, громадський діяч. Два роки тому жінка захопилась створенням ляльок-мотанок. Сама майстриня доволі швидко досконало оволоділа технікою прадавнього способу виготовлення іграшок-оберегів, вкладаючи у них великий національний зміст.

Якщо на першій виставці Наталія Бугай представляла кілька своїх робіт, то зараз її колекція налічує сотні різноманітних ляльок. Чимало виробів майстриня продала на аукціонах на підтримку бійців на сходіУкраїни.

Як стверджує Наталія Бугай, на Україні до кожного свята виготовляли різні ляльки. Вона старається відновити цей вид мистецтва, повернути прадавні традиції.

У колекції Наталії Бугай представлені ляльки-мотанки оберегові, ляльки -травниці, тематичні ( наприклад композиція, в яку входить лялька-мотанка в образі Лесі Українки, Мавки, Лукаша, русалочки, потерчаток), обрядові ляльки, створені до релігійних свят «Різдво Христове», «Коляда», «Великодня лялька», «Маковійниця», «Трійця». «Купавка».
На прохання ковнельчан пані Наталя пообіцяла в нашому місті провести майстер-клас.

Заступник міського голови Ігор Прокопів привітав Наталію Бугай та Олександра Шума і вручив Подяки міського голови за творчі здобутки, художню майстерність, популяризацію народного мистецтва, вагомий особистий внесок у культурно-духовну скарбницю краю та з нагоди відкриття виставки у Ковелі.

Впродовж місяця виставка діятиме в галереї мистецтв.

Автор статті: Наталя Хвесик

0 Комментариев