Лучани побачили казку з трагедійним фіналом

news

На своє 13-річчя театр «ГаРмИдЕр» подарував лучанам казку – трагікомічну фарсову історію, як і наше життя. 6 грудня відбулася прем’єра вистави Януша Гловацького «Попелюха» у перекладі Олександра Ірванця.

Про це повідомляє Волинський інформаційний портал.

Місця у залі показу вистави глядачі почали займати ще задовго до її початку. Адже «ГаРмИдЕр» вирішив зробити у свій День народження подарунок лучанам, тож вхід був безкоштовним.

Довелося тіснитися, хто як міг – доставляли стільці, а деяким глядачам дісталися стоячі місця. І, попри цей факт, ще багато охочих переглянути прем’єру так і не потрапили до залу.

Отож, перед початком вистави до глядачів вийшла режисер Руслана Порицька. Вона розповіла, що п’єсу Януша Гловацького «Гармидеру» вдалося поставити за підтримки Генерального Консульства Республіки Польща в місті Луцьку. А до українського глядача «Попелюха» потрапила завдяки перекладу Олександра Ірванця. Його також запросили на виставу, яку споглядав у першому ряді.

Ірванець розповів, що Януш Гловацький у Польщі – драматург номер один. Та й у світі є знаним. Афіші показу його п’єс Ірванець бачив у Нью-Йорку, є переклади на китайську мову. «Попелюху» ж вперше минулого року поставили у Харкові. Тож автору перекладу було приємно, що п’єса дісталася до рідного йому Луцька.

Наостанок Руслана Порицька нагадала, що «Попелюха» – казка для дорослих. Тож закликала глядачів бути вдумливими. «Це – трагікомічна фарсова історія, як, зрештою, і наше життя», –  зазначила режисер.

Щодо самої вистави, то актори показали життя в підлітковій колонії, де в дівчат змішалося доросле життя із дитинством. Попри жорстокі реалії, вони хочуть вірити в казки та мріють про любов та туфельки на шпильках. У героїнь свої поняття про доброту та кривдників, свої закони життя. Це наче невеличка модель суспільства, у якій присутні також маніпулятори, яким потрібно створити певну картинку на камеру. І при цьому їх не цікавлять чиїсь почуття і, що чиюсь долю можуть зламати, а то й взагалі обірвати життя.

До речі, всі, хто не потрапив на прем’єру, можуть переглянути її 13-го грудня о 18:00. Квиток коштує 20 гривень.

 

0 Комментариев