Лучани переймали досвід у німців

news

25-26 липня делегація з Луцької міської ради у складі заступника Луцького міського голови Юрія Моклиці та начальника управління міжнародного співробітництва та проектної діяльності Луцької міської ради Віри Кудрявцевої взяли участь у студійному візиті у місто Бамберг (Баварія, Німеччина).

Про це йдеться на сайті Луцької міської ради.

Візит відбувся в рамках проекту «Урбаністичні стратегії в історичних містах, скеровані громадами»(COMUS), реалізований у співпраці Міністерства культури та Ради Європи і Європейської Комісії.

На захід також прибули делегації з українських пілотних міст Прилук та Жовкви, національний координатор проекту COMUS Валентина Дем’ян та представники з країн Східного Партнерства: Білорусі, Молдови, Грузії та Вірменії.

Під час візиту відбулася зустріч делегації з місцевою владою, було презентовано систему менеджменту пам’ятками архітектурно-історичної спадщини, було розказано про досвід міста щодо подання заявки на внесення його до переліку об’єктів, що перебувають під охороною UNESCO. Крім того було презентовано напрацювання міста в контексті залучення громадськості до питань стратегічного планування та розвитку міст, що мають матеріальну та нематеріальну спадщину, і розказано про найкращі проекти з підтримки ініціатив, спрямованих на промоцію об’єктів матеріальної та нематеріальної спадщини.

Заступник Луцького міського голови Юрій Моклиця подякував організаторам візиту за цінний досвід, переданий учасникам, і наголосив на тому, що даний захід однозначно послужить імпульсом для всіх учасників щодо збереження спадщини та надання їй нового «дихання».

І хоч свої фінансові можливості ми навіть не можемо порівнювати з тими, що є у Німеччині, проте стратегічне планування у розвитку міста однозначно є відправною точкою майбутніх досягнень.

 ДОВІДКОВО. Проект COMUS — спільний проект Ради Європи і Європейської Комісії «Урбаністичні стратегії в історичних містах, скеровані громадянами», спрямований на розробку інноваційних моделей міського планування, що сприяють розв’язанню практичних проблем в історичних містах. Проект реалізується одночасно в 6 країнах ініціативи ЄС «Східне партнерство»: Україна, Грузія, Молдова, Вірменія, Азербайджан, Білорусь. В основі проекту лежать напрацювання попереднього «Пілотного проекту з реабілітації культурної спадщини історичних міст» (2009-2011).

Проект передбачає комплексну взаємодію органів влади усіх рівнів і місцевих громад з метою покращення існуючого міського середовища невеликих історичних міст, зупинення деградації історичного середовища та заохочення місцевих мешканців до активної участі в процесі прийняття рішень і розробки стратегії розвитку міста.

0 Комментариев