Лучани кажуть, що через забудову в зеленій зоні почав руйнуватися їхній будинок
Мешканці будинку біля скверу навпроти гімназії № 4 стверджують, що через незаконне будівництво у зеленій зоні починає руйнуватися їхній будинок.
Про це йшлося сьогодні, 19 квітня, під час засідання постійної комісії міської ради з питань земельних відносин та земельного кадастру.
Людмила Гуріна, представник мешканців проспекту Волі, 22 розповіла, що 84 сім’ї обурені тим, що зараз у зеленій зоні скверу навпроти гімназії № 4 ведеться незаконне будівництво.
«Прикриваючись святим ім’ям деякі лицеміри намагаються врегулювати свої інтереси. Це викликало обурення», – зазначила мешканка.
За її словами, завдяки ЗМІ стало відомо, що лобіюється питання будівництво двох 15-поверхових будинків та інших допоміжних споруд, гаражів тощо. План будівництва був оприлюднений у ЗМІ та в ЦНАПі місяць тому.
Як наголосила пані Людмила, окрім того при будівництві храму на цій території релігійна громада завдала шкоду державі у сумі більше п’яти мільйонів гривень.
Як вона розповідає, напередодні великодніх свят на схилі скверу зрізали більше десятка дерев, чагарники, які утримували схил. Тепер схил піддається руйнації через дощові води.
Пані Людмила розповіла, що підходила до Михаїла Онищука і запитувала, що будується. Він підтвердив, що зрізав дерева – була присутня поліція, екологи і він сплатив штраф за дерева.
Окрім цього мешканка наголосила, що їхній будинок стоїть на плавунах і уже руйнується через ті процеси, які відбуваються внизу схилу. Жінка попросила представити план забудови і пояснити чітко, що ж будується насправді.
Пані Людмила нагадала, що під час круглого столу «Сучасний образ історичного Луцька» 11 листопада 2016 року архітектор Ярослав Матвіїв назвав цю забудову деградацією архітектурної діяльності та сказав, що вона є загрозою мешканцям.
Також була зареєстрована петиція «Про недопустимість забудови зелених зон міста багаповерховими будинками у центрі Луцька навпроти гімназії № 4 на схилах скверу, що виходить на вул. Глушець біля входу у парк ім. Лесі Українки». На сьогодні збір підписів триває, однак петиція уже набрала більше 300 голосів. Також зареєстрована петиція про надання цій земельній ділянці статусу скверу.
Голова комісії Євген Ткачук зазначив, що «земельна» комісія не розглядає такі питання і їм потрібно звернутися до «архітектурної» комісії. Що стосується цієї ділянки, то вона була надана рішенням сесії міськради релігійній громаді Ікони Холмської Божої Матері під будівництво храму і цільове призначення ніхто не змінював.
Отож, це питання у понеділок, 24 квітня, розглядатиме «архітектурна» комісія.
Автор статті: Мар'яна Метельська