Лучани для вирішення своїх проблем подаватимуть електронні петиції

news

30 вересня на сесії Луцької міської ради прийняли рішення “Про петиції територіальної громади міста Луцька”.

Про це повідомляють у прес-службі Луцької міської ради.

Ініціатори рішення “Про петиції територіальної громади міста Луцька” переконані, що така форма спілкування з лучанами значно активізує територіальну громаду Луцька у вирішенні питань життєдіяльності міста. Адже існуючі механізми місцевої ініціативи та громадських слухань є невідомими великому загалу лучан. Петицією є колективна вимога лучан (звернення, пропозиція, скарга, прохання, клопотання), яка подається на розгляд Луцької міської ради. Петиція може бути подана з будь-якого питання місцевого значення. Початок процедури подання петиції розпочинається із реєстрації проекту петиції на сайті Луцької міської ради. Зареєструвати проект петиції може повнолітня особа, що постійно проживає у м. Луцьку шляхом заповнення спеціальної форми на офіційному сайті міської ради або через Центр надання адміністративних послуг (м. Луцьк, вул. Лесі Українки, 35а).

Депутати вважають, що діяльність місцевої ради повинна бути спрямована на реальне вирішення проблем, на врахування якомога більшої кількості думок та пропозицій. В сучасних умовах висунення та вирішення актуальних для громадян проблем може (і повинно) бути реалізовано за допомогою електронних систем та мережі Інтернет.

Для багатьох країн така форма прямої демократії є усталеною практикою. Показовими є практика окремих місцевих рад, зокрема, у місті Кузнецовську, та Президента України щодо запровадження можливості подання та розгляд електронних петицій.

0 Комментариев