Лучанам розповіли, як поводитися з тваринами. ФОТО

news

Про правила поведінки з дрібними домашніми тваринами розповіли реабілітолог дрібних домашніх тварин Вероніка Федосова-Цибульська та директор Луцького зоопарку Людмила Денисенко.

Зустріч відбулася у Волинській обласній бібліотеці для юнацтва сьогодні, 16 лютого, у рамках освітнього проекту «Живі діалоги».  Поспілкуватися про тваринок прийшли школярі.

Вероніка та Людмила завітали до своїх слухачів не одні, а із кроликом Мілкою та песиком Шерлоком Холмсом. Гості розповіли про те, що потрібно робити, якщо знайшли тваринку.

Вероніка наголосила, що насамперед потрібно звернутися до ветеринарів. Адже тварини можуть мати глисти та блохи. Спочатку треба позбавлятися блох, бо вони переносять глисти. Перші п’ять днів тварину не можна мити, бо якщо є якась хвороба в інкубаційному періоді, то це лише нашкодить тварині. Потрібно оглянути вушка – вони мають бути чисті: якщо вони чорні, ніби бруд, тварина, швидше за все, має кліщі. На той випадок якщо вдома є інші домашні улюбленці, тварину потрібно посадити на карантин на 10 днів.

Вероніка наголосила на тому, щоб діти не забирали додому знайдених маленьких пташенят. Їх називають взльотки – це пташки, що вчаться літати. Батьки-птахи осторонь наглядають за ними. Якщо ж пташечку забрати додому, вона загине, бо ви не зможете її так вигодувати. Також не можна довго стояти біля пташеняти, бо батьки боятимуться підлетіти до нього і можуть покинути. Максимум, що можна зробити, – це перенести на підвищення, аби кіт чи собака не зашкодили.

Q1HXFoxc5U4

Також Вероніка закликала дітей не перекладати порятунок тварини на плечі інших: якщо взялись рятувати, то не просто комусь передати чи перенести з одного місця в інше.

Жінка розповіла про історію Наташі, яка щодня годує собак в промзоні за власний рахунок.

Шерлок Холмс, який завітав на зустріч разом з Веронікою, є різдвяним цуценям, як і інші 10 цуценят, тобто народилася на Різдво.

Вероніка сказала, що завжди допомагає прилаштувати бездомних тваринок, однак ніколи не віддає тварин в село в будку на цеп та завжди перевіряє чи зможе сім’я дбати про тваринку.

Директор зоопарку Людмила Денисенко розказала присутнім, як часто їм в зоопарк підкидають тварин: іноді бували випадки, коли ці тварини сиділи в перемотаних коробках у сильну спеку:

«Відкриваємо цю коробку, а там – кошенята дивляться на нас».

Неодноразово бували випадки порятунку тваринок. Одна із найяскравіших історій – це порятунок лосеняти, маму якого вбили браконьєри. Щоправда зоопарк змушений був віддати лосеня у заповідник, бо лосі не можуть жити в клітках – їм потрібний простір і зовсім інше харчування.

IHDxA4eB5V0

Якось довелось із села Коршів забирати пелікана. Є у зоопарку зараз лебідь із Білорусії – він не може літати, бо крило у нього відмерзло під час холодів. Та, якщо пташка здорова, то після лікування її відпускають на волю, бо нема сенсу тримати їх у клітці.

Людмила закликала учнів поважати тварин та гордитися луцьким зоопарком, бо взагалі на всю Україну їх є лише 12.

На закінчення зустрічі усім надали контакти ветеринарів міста, також діти мали змогу сфотографуватися із Мілкою та Шерлоком.

sjKXxyJZh2w IlnWFNyJu1A

IXqCUCXW2hE

TioaI5efo7w

Автор статті: Мар'яна Метельська

0 Комментариев