Літак “Мрія” оживили у Гостомелі

news

У Гостомелі створили унікальний мурал на кому зобразили всесвітньо відомий український літак-гігант “Мрія”. Саме це літак знищили російські окупанти у  перші дні повномасштабного вторгнення.

Ініціював цей проект благодійний фонд “Перемога України”, пише РБК-Україна.

Величезний мурал площею 1179 квадратних метрів з’явився у парку “Щасливий”. На його створення витратили близько 300 кілограмів фарби.

default

Відкрили мурал “Мрія” 14 жовтня – на День народження міста Гостомель, який випадає якраз на важливі свята для всіх українців: Покрови Пресвятої Богородиці, День захисника і захисниць України, створення УПА та День українського козацтва.

У створенні гігантського малюнка взяли участь мешканці Гостомелю – і дорослі, і діти. Символічно маленькі художники ще й залишили жовті та блакитні відбитки рук на малюнку, прикрасивши мурал такими підписами співавторів.

За словами автора ідеї, художника Сергія Редьоги, у малюнку зосереджено елементи, які несуть у собі глибоку символіку величності українського народу.

Наприклад, для довгої алеї взято візерунок української вишиванки, який символізує здоров’я та красу, щасливу долю й родову пам’ять, порядність та чесність, любов та святковість,

– розповів Редьога.

Художник додав, що також вишиванка – це й оберіг, і багатство нації, що несе в собі глибинний зміст, а вишивані орнаменти містять зашифроване послання наших пращурів.

На малюнку вона простягається, як рушник, який брали із собою в дорогу чумаки, військові, заробітчани та усі, хто надовго відлучався від рідної домівки,

– пояснює художник.

Далі на малюнку йде зображення літака “Мрія” на фоні петриківського розпису, у якому теж криється глибока символіка, наприклад – вершина краси природи та краса рідного краю, дівочої краси, сонця, пробудження та відродження.

Таким чином ми хочемо показати ті цінності, які є невіддільною частиною української нації, які ми шануємо, якими пишаємось, за які ми боремось, які надають нам хоробрості та наснаги боротись до перемоги, бути незламними та нескореними вчора, сьогодні і назавжди,

– підсумував митець.

0 Комментариев