Ліга арабських держав закликала США скасувати рішення щодо Єрусалима

news

Міністри закордонних справ арабських країн на екстреному засіданні Ліги арабських держав у єгипетському Каїрі закликали США скасувати рішення про визнання Єрусалима столицею Ізраїлю, повідомляє “Новое время”, посилаючись на Reuters з посиланням на заяву.

Як відзначили глави МЗС, цей крок Вашингтона призведе до зростання насильства в усьому близькосхідному регіоні.

“Повідомлення президента Дональда Трампа у середу було “небезпечним порушенням міжнародного права”, не мало юридичної сили і було “недійсним”, – йдеться у спільній заяві ЛАД.

Раніше повідомлялося, що МЗС Лівану Джебран Басіль закликав арабські країни розглянути питання про введення економічних санкцій проти США.

Нагадаємо, 6 грудня президент США Дональд Трамп офіційно визнав Єрусалим столицею Ізраїлю. Він доручив Державному департаменту почати підготовку до переведення посольства США з Тель-Авіва до Єрусалиму.

За словами прем’єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньяху, за священними місцями в Єрусалимі збережеться статус-кво, буде забезпечена свобода віросповідання для євреїв, християн і мусульман.

Президент Палестини Махмуд Аббас заявив, що рішення Дональда Трампа нівелює всі спроби Вашингтона встановити мир між Ізраїлем і Палестиною.

Ісламський рух опору (ХАМАС), який контролює Сектор Гази, закликав Палестину до опоруі пригрозив “новою інтифадою” (повстанням).

В Ізраїлі почалися масові протести. Під час зіткнень жителів палестинських територій з поліцією Ізраїлю постраждало більше тисячі арабів. Пізніше стало відомо про двох загиблих і сотні поранених палестинців в результаті зіткнень з ізраїльськими військовими.

Автор статті: Мар'яна Метельська

0 Комментариев