Ленд-ліз по-російськи або трофейної техніки від “сусіда” у ЗСУ більше, ніж надали країни-партнери

news

За понад сім місяців повномасштабного вторгнення Збройні Сили України “назбирали” більше трофейної техніки, що належала росії, ніж отримала від країн-партнерів.

Як повідомляє видання Forbes, лише за документально підтвердженими даними, українська армія відбила у російської до 400 танків, до 700 одиниць бронетехніки та 170 артилерійських систем.

Такі дані випереджають цифри поставок із США, Польщі та Британії. Крім того, переважна більшість із трофейних здобутків перебуває в абсолютно справному технічному стані або з незначними несправностями. Українська армія має в планах використати цю техніку саме проти військ РФ.

Як бачимо, за період війни Україна отримала близько 750 танків, з яких росія “подарувала” 387 танків. Польща ж передала Україні до 230 танків Т-72 і близько 50–70 польської модернізації цих танків – РТ-91. Крім того, ЗСУ отримали близько 70 танків від Чехії та ще 28 — від Словенії.

Розпочинаючи з вересня, в результаті контрнаступу в Харківській області, українські військові “отримали”  на Харківщині 97 танків, 159 бойових броньованих машин, 55 артилерійських систем. Вартість таких трофеїв Forbes оцінили на суму понад $400 млн. З такою кількістю зброї можна сформувати одну танкову бригади або до двох механізованих бригад.

 

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев