Лайфхак для водіїв як взимку очистити лід на лобовому склі та відкрити замерзлі двері автомобіля

news

Зимові ранки часто стають справжнім квестом для водіїв. Особливо коли вчора була мокра погода, а вночі вдарив мороз. І навіть невелике пониження температури повітря сприяє утворенню льодового покриву на склі, а волога в шпаринах дверей та замках стає льодом. І уникнути зледеніння неможливо.

Проте є способи, завдяки яким можна швидко та безпечно очистити скло від льоду і відчити двері.

  • Обігрівач салону

Цей спосіб убереже від ризику подряпати скло. Необхідно просто увімкнути обігрівач у салоні і дочекатися, поки скло нагріється, після чого видалити лід склоочисниками. Щоб справа пішла швидше, обігрівач можна увімкнути на максимум.

  • Антилід

Основна діюча речовина цього аерозолю – спирт. При розпиленні на лід він розчиняє його за кілька хвилин. Після цього потрібно включити склоочисники або очистити скло за допомогою щітки.

  • Автозапуск

Хорошим рішенням буде запуск двигуна за кілька хвилин до виходу водія з дому. На момент посадки в машину, вона буде вже прогріта і потрібно буде лише включити двірники.

Не варто намагатися позбавитися льоду, поливаючи скло окропом або направляючи на нього гаряче повітря від обігрівача. Також поганим варіантом є спроби відбити кригу скребками, склоочисниками тощо. Всі ці методи можуть пошкодити скло.

Досвідчені водії знають, що якщо покласти на лобове скло старе простирадло або пакувальний картон, закріпивши його склоочисниками, воно не зледеніє.

Якщо замерзла у замку вода

Як стверджують фахівці, є кілька причин, з яких дверцята машини можуть бути заблокованими. Найбільш поширена, з якою стикаються водії без центрального замка, які за звичкою користуються ключем для замикання дверей і ті, хто забирає з машини акумулятор – замерзла в лунці замка вода.

Розблокувати її можна кількома способами. Зокрема, можна просто нагріти ключ запальничкою або “закапати” в лунку гальмівної рідини за допомогою шприца. Хоч вона – не найкращий засіб для контакту з кузовним металом, тому краще взяти рідину-вологовідштовхувач. Остання ж може видалити з неї лід, а разом всі залишки мастила.

Тому краще мати при собі спеціальний флакончик з “розморожувачем”, де міститься розчинене мастило. Вона може розтопити лід і витіснити з механізму замка воду, а також змастить металеві поверхні.

Якщо примерз гумовий ущільнювач

Якщо до металу дверей “прихопився” гумовий ущільнювач, то не варто відкривати силоміць, адже він може вилетіти з кріплень чи порватися. У такому випадку можна пролити двері по периметру отвору “розморозкою”, акуратно простукавши дверцята в місцях прилягання ущільнювача, та злегка продавивши для легкої деформації гуми.

Варто перевірити всі двері авто по черзі. Зокрема, там, де користуються не так часто – гумовий ущільнювач може виявитися сухим і непромерзлим. Ще можна залізти через “п’яті” двері, якщо є така можливість.

Щоб ущільнювачі не прихопились – треба обробити їх силіконовим спреєм чи мастилом в аерозольному балончику.

Слід обробляти даним засобом гумові ущільнювачі та зустрічні фіксатори механізму замків після кожної зимової мийки.

 

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев