Квиток у щасливе майбутнє громадянину США подарувала… волинська виховна колонія

news

Доля дарує шанс розпочати життя з чистого аркуша кожному, хто щиро покається в своїх гріхах і хто цього дійсно прагне та заслуговує. А що ж можна сказати про засуджених? Ким вони стануть, вийшовши на свободу?

Для пересічних громадян вони будуть ворогами, злочинцями, що завдали неабиякої шкоди суспільству. Цих людей не підтримають і не подадуть руку допомоги. Всіх цікавитиме одне: чи виправився правопорушник у в’язниці, чи став ще запеклішим. І справді, як змінюються люди, вийшовши на свободу, і чи є в них шанс на інше життя?

Історія Ковельської  колонії пам’ятає безліч випадків, коли засуджені, відбувши покарання, ставали на праведний шлях. Яскравим прикладом таких людей став Вадим Іващенко, якому квиток у світле та правослухняне майбутнє подарувала виховна колонія, що на Волині.

Вадим Іващенко – меценат, громадянин Сполучних штатів Америки, хороший чоловік та батько, успішна людина зараз. А в далеких 80-х роках – засуджений Ковельської виховної колонії. Саме цьому юнакові доля подарувала шанс на нове життя. Відбуваючи покарання, правослухняною поведінкою він довів своє виправлення, з відзнакою закінчив загальноосвітній навчальний заклад і в травні 1985 року отримав довідку про умовно-дострокове звільнення.

З часу його звільнення минуло 30 років, проте і зараз він  не забуває про установу, вихователів та вчителів. Вадим Петрович переконаний, що саме віра в Бога допомогла йому змінитися на краще та щиро покаятися у своїх гріхах. Це і не дивно, так як після нетривалого часу, після звільнення, він відшкодував збитки всім потерпілим із зароблених на заводі коштів.

Уже неодноразово громадянин США відвідував вихованців Ковельської виховної колонії. Під час останнього візиту, як і пообіцяв, привіз хлопцям довідку про умовно-дострокове звільнення з колонії, а також атестат про закінчення професійно-технічного училища з відзнакою. Він не соромиться того, що раніше був засуджений, а навіть навпаки – з гордістю розповідає свою життєву історію, в якій досягнення мети дісталось через наполегливість, важку працю та натхнення.

Неодноразово Вадим Іващенко був запрошений на проведення фінального концерту фестивалю самодіяльної художньої творчості «Червона калина», та лише минулого року йому випала нагода приїхати в Україну і зустрітися з вихованцями установи. Що не менш цікаво, завітав в колонію Іващенко з найближчими людьми: дружиною та дітьми.

Ковельська виховна колонія отримала неабияку допомогу за кошти цього мецената: він посприяв у заміні вікон у спальних приміщеннях СПС на сучасні металопластикові склопакети, а також подарував для установи спортивний інвентар.

 

Під час візитів багато уваги приділяє дітям-сиротам, напівсиротам та позбавлених батьківського піклування. Вихованці даної категорії неодноразово отримували в подарунок  найнеобхідніші речі, яких їм немає кому дати.

За словами вихованців установи, приїзд Вадима в колонію надихає, додає віри в краще майбутнє. Ця людина допомагає засудженим не лише матеріально, а й духовно.   

Вадим Іващенко віднайшов у своєму серці любов і створив велику та міцну сім’ю. Він і досі пам’ятає про вихователів та вчителів, які стали для нього наставниками, відчуває вдячність за добре ставлення, за те, що спрямовували до знань та особистого розвитку.

Саме його історія доводить наступне: педагоги загальноосвітньої школи та профучилища Ковельської колонії – є хорошими фахівцями в своїй справі, а працівники соціально-виховної та психологічної служби виховують дійсно суспільно-свідомих громадян і здійснюють виховну роботу високого рівня.

Та найголовнішим вважається той факт, що люди, які оступилися, мають ще один шанс на життя. Треба лише дуже сильно прагнути змін, вірити в Бога, доводити своє виправлення не словами, а вчинками, бути відкритим до позитивних змін і наполегливо йти до своєї мети.

Вадим Іващенко виправлення своє довів, він щиро повірив в Бога, а Господь – подарував йому люблячу дружину, хороших дітей, достаток та повагу від людей.

 

 

Автор статті: Наталя Хвесик

0 Комментариев