Квартира чи будинок, вторичка чи новобудова, Україна чи за кордоном: Які плани українців на операції з нерухомістю

news

Плани українців щодо нерухомості: DIM.RIA представив результати травневого опитування аудиторії

Український маркетплейс DIM.RIA протягом травня проводив опитування аудиторії, в якому взяли участь понад 1500 українців. В межах дослідження проаналізовано плани щодо купівлі та оренди нерухомості.

Серед українців, які взяли участь в опитуванні DIM.RIA, 10% знаходяться за кордоном, 20% – переїхали до більш безпечного регіону України, а 70% наразі перебувають в рідному місті.

Із учасників опитування, які знаходяться за кордоном, 87% планують повертатись в Україну. Також 62% українців, які переїхали до більш безпечного регіону, планують повернутись додому.

Серед усіх опитаних, 61% зазначили, що планують купувати нерухомість у рідному місті, 15% – в іншому регіоні України, а 12% – за кордоном.

Стосовно типу житла для купівлі, 36% розглядають приватний будинок, а 35% – вторинну нерухомість і 22% – житло в новобудові. А от якщо розглядати оренду, то 44% надають перевагу вторинному житлу, 29% – житлу в новобудові, а 11% – приватному будинку.

Читайте також Які банкноти відносяться до категорії значно зношених, а які мають безперешкодно обмінювати: Роз’яснення НБУ по обміну іноземної валюти 

Щодо бюджету на купівлю житла, 39% зазначили, що готові витратити на від 10 до 25 тисяч доларів США, а 34% – від 30 до 50 тисяч доларів США. Додамо, що за результатами аналогічного дослідження, проведеного у 2022 році, 32% – орієнтувались на бюджет від 10 до 25 тисяч доларів США, а 37% – від 30 до 50 тисяч доларів США.

Що стосується оренди житла, 58% опитаних розраховують на бюджет від 5 до 10 тисяч гривень, а 30% – від 10 до 15 тисяч гривень.

Читайте також Дублікати яких документів можна замовити у Дія?

Нагадаємо, DIM.RIA – маркетплейс для купівлі та оренди перевіреного житла. Продукт української ІТ-компанії RIA.com. Наразі маркетплейс має вебсайт та застосунок для пристроїв на базі iOS та Android.

 

0 Комментариев