Куди поїхати відпочивати влітку в Україні?
Україна має безліч перкрасних місць, куди влітку можна поїхати на відпочинок з дітьми або друзями. Особливо в період карантину це питання є актуальним, адже не всім є доступним відпочинок за кордом, та й не всі іноземні країни відкриті для туристів.
Пропонуємо 3 місця, які не залишать вас бадудими і подарують вам прерасний відпочинок
Рожеве озеро в Генічеську (не плутати з Лемурійським!)
Одна з найпопулярніших південних точок, але від цього не менш приголомшлива. Входить до складу Генічеської групи водойм. Тут також розташовані гліцеринове і солоне озеро. До того ж є гарячі джерела, склад води яких являє собою всю таблицю Менделєєва. Відстань від Херсона – 200 км.
Фото: Рожеве озеро в Генічеське (instagram.com/anna_shvets_420)
Рожеве озеро часто плутають з Лемурійським, але розташовані вони в різних частинах області.
Таке рожеве забарвлення воно має завдяки червоній водорості Дунаелли Саліни й змінює свій колір в залежності від сезону. Найкраще туди їхати в серпні або вересні, коли вода знаходить найінтенсивніший відтінок. У дощові дні озеро може не вразити вас, оскільки воно буде каламутне і зливатися з сірим кольором неба.
Правда, інфраструктура в районі озера слабо розвинена, єдине, що ви побачите – це приватні сектори й віддалені готелі. Будь-яких мийок для ніг так само не передбачено, тому про всяк випадок варто з собою взяти запас прісної води.
Фото: Рожеве озеро в Генічеську (instagram.com/anna_shvets_420)
З першої половини 19-го і до початку 21 століття це озеро було сировинною базою солепромислу в Приозерному, зараз же це мекка для тисячі туристів з різних куточків країни. Але місцеві досі кустарним способом добувають ропу і сіль з озера. У грязі, до слова, містяться хлоридно-натрієві солі, сульфіди, сульфати, бром, йод, бор. Всі ці елементи корисні для нашої шкіри, усувають запальні процеси й так далі. Багато лікарень використовують дари природи саме цього соляного Херсонського озера.
Фото: Рожеве озеро в Генічеську (instagram.com/anna_shvets_420)
Острів Джарилгач (“українські Мальдіви”)
На 210 тис. гектарів землі розкинувся Джарилгацький заповідник, він же острів Джарилгач.
Унікальне у своєму роді місце, також відоме як “українські Мальдіви”. Він охороняється і будь-яка активність, що шкодить природі, там заборонена. За цим стежать рейнджери.
Кожен день в сезон, приблизно з травня по жовтень, поромом доставляють туди туристів. Відстань від найближчої сухопутної точки (міста Скадовська) до Джарилгача становить всього 40 хвилин їзди.
Фото: Джарилгач (instagram.com/anna_shvets_420)
Існує всього два пункти призначення, куди вас привезе катер – це Маяк або ж база “У Гавриловича”.
Переваги першого – найчистіша вода біля берега, широка коса, роздолля, місце для кемпінгу. З мінусів тільки безліч людей, але якщо піти вглиб, то можна спокійно насолодитися самотою з природою. Маяк, біля підніжжя якого зупиняється паром, відомий тим, що за легендою його побудував учень самого Ейфеля! Вік споруди становить понад сто років. Але він вважається сьогодні аварійним і вхід туди суворо заборонений. Тому не варто випробовувати долю на міцність і лізти перевіряти його. Краще зайнятися снорклінгом на кристально-чистому березі або бердвотчінгом на суші.
Фото: Джарилгач (instagram.com/anna_shvets_420)
Станіславський Каньйон (Херсонські гори)
Навіщо їхати в Штати, якщо у нас є свій гранд каньйон – Станіслав?
Саме такі асоціації викликає це чудове творіння природи. І це все можна споглядати в Херсонській області. Всього лише 30 хвилинах їзди від Херсона.
Фото: Станіславський Каньйон (instagram.com/anna_shvets_420)
Розкинувся каньйон між селами Станіслав та Олександрівка і він є частиною ландшафтного заказника “Станіславський”. Рекомендується брати екскурсію, якщо немає особистого автотранспорту.
Також він відомий під назвою Херсонські гори. Каньйон являє собою глиняні вертикальні схили й скелі. З його круч відкривається захопливий вид на водну гладь лиману і складається відчуття, нібито це край світу.
Можна порівняти даний об’єкт з ще іншою точкою на карті світу – Мисом Рока в Португалії. Одна лише різниця – їхати далеко не треба. Вражень від Станіслава залишиться маса, навіть не сумнівайтеся.
До речі, не забудьте загадати бажання, стоячи над обривом.
Фото: Станіславський Каньйон (instagram.com/anna_shvets_420)
Автор статті: Ірина Велігурська