Куди йдуть «благодійні внески» у медзакладах Луцька?

news

Вже зовсім скоро волиняни дізнаються, куди йдуть кошти, які вони платять у лікарнях як благодійні пожертви. Громадські активісти спільно з представниками ЗМІ та владою розпочали активну роботу з запровадження прозорих та підзвітних механізмів діяльності благодійних організацій на території комунальних закладів охорони здоров’я міста Луцька.

У зв’язку з цим при управлінні охорони здоров’я Луцької міськради утворили робочу групу, яка покликана запровадити практику прозорої діяльності благодійних організацій при закладах охорони здоров’я. Також ця робоча група створила чіткий механізм того, як саме мають звітуватися благодійні організації і заклади охорони здоров’я про надходження та використання благодійних пожертв.

Як розповіла інформаційному порталу «Волинь.info» регіональний координатор проекту «Протидія поборам» Оксана Гичук, робоча група, створена при міському управлінні охорони здоров’я, розробила договір про співробітництво між закладами охорони здоров’я та благодійними організаціями, які діють на їхній території.

«Підписання договору про співробітництво свідчитиме про те, що заклади охорони здоров’я та благодійні організації справді відкриті для співпраці. Ми створили ефективний механізм звітування обох сторін договору про обсяги коштів, що надійшли як благодійні пожертви, та про напрями використання цих коштів, якого до цього часу не було. Надіємось, що громадськість Луцька тепер разом з нами буде контролювати, чи по призначенню йдуть їхні внески», – поділилась Оксана Гичук.

Згідно цього договору, заклад охорони здоров’я зобов’язується щомісячно, не пізніше п’ятого числа календарного місяця, що настає за місяцем, в якому здійснювався збір благодійних внесків, публічно звітувати про обсяги благодійних внесків, отриманих у встановленому порядку, види та умови наданих послуг та про напрями використання благодійних пожертв, що були отримані ним від організації, що діє на території закладу охорони здоров’я.


Автор статті: Олег Горох

0 Комментариев