Ковельські медики провели операцію з пересадки серця: Став донором для земляка із сусіднього села

news

Згода рідних померлого на донорство органів, подарувала шанс на життя чотирьом людям.

У Ковелі вдруге за час повномасштабної війни провели мультиорганне вилучення донорських органів та пересадку серця

Шанс на повноцінне життя отримав 65-річний чоловік зі Старовижівського району. Донором серця став його 63-річний земляк із сусіднього села, в якого раптово трапився інфаркт головного мозку з подальшою мозковою комою. Рідні чоловіка дали згоду на посмертне донорство. Завдяки їх рішенню другий шанс на життя отримали четверо людей. Такий розподіл зробила Єдина державна інформаційна система (далі ЄДІСТ). Саме вона підібрала найбільш сумісні пари донорів-реципієнтів.

Читайте також На Волині виявили мертву дитину в гаражі

«Нове» серце отримав пацієнт Ковельського міськрайонного територіального медичного обʼєднання. Він перебував у листі очікування на трансплантацію з січня 2023 року. Як з’ясувалося під час обстежень, перший інфаркт чоловік переніс «на ногах», що спричинило ускладнення. А у травні стався повторний інфаркт, після якого стан чоловіка різко погіршився. Врятувати його могла виключно термінова пересадка – й орган знайшовся. Шість годин титанічної праці великої команди професіоналів: трансплантологів, хірургів, анестезіологів, середнього та молодшого медичного персоналу, дали результат – операція пройшла успішно. Нині усі показники пацієнта в нормі.

Того ж дня печінку і дві нирки забрали до Києва. Для забору органів у Ковель прибула спеціальна мобільна бригада трансплантологів Національного інституту хірургії та трансплантації імені О. Шалімова.

Нагадаємо, напередодні МОЗ повідомляло, що Україна опинилась в переліку з 50 країн світу, здатних проводити трансплантацію легень.

Читайте також Остання можливість обміну монет, які вийшли з обігу

0 Комментариев