Коричневі виділення: чи треба консультація гінеколога

news

Коричневі виділення з піхви може бути як варіантом норми, і ознакою захворювань. Все залежить від періоду, в який з’являються мазі, їх тривалість та наявність супутніх проявів.

Темний відтінок вказує на наявність у виділеннях крові, що згорнулася. Кожен жіночий організм має свої гормональні особливості та нюанси виділення слизу з піхви, тому при появі подібної ознаки необхідно обов’язково встановити причину його появи. Більше інформації можна отримати за посиланням: https://cyclodynon.com.ua/pochemu-vmesto-mesyachnyh-korichnevye-vydeleniya/

Фізіологічні причини

Існує кілька факторів, які можуть спровокувати виділення вагінальної рідини коричневого відтінку. До них відносяться:

 • початок вагітності;
 • післяпологові відновлювальні процеси;
 • розрив фолікулярного мішечка під час овуляції;
 • неакуратність при статевому акті;
 • серйозні фізичні навантаження;
 • вихід залишків ендометрію після менструації.

Коричневі виділення можуть характеризувати настання пременопаузи або клімаксу, такі ж прояви можливі під час стабілізації циклу у дівчаток або адаптації до приймання протизаплідних препаратів. Можливо, організм просто готується до місячних. Якщо причини виділень мають фізіологічний характер, вони матимуть слабке забарвлення та інтенсивність. Великий обсяг секрету виділяється після пологів.

Ознаки патології

У виділеннях коричневого відтінку, які мають патологічне походження, можуть міститися піна, гнійний секрет, частки відмерлих тканин чи кров’яні згустки. Вони часто чергуються з рясними кровотечами. Ознаками патології є вагінальний свербіж, часте сечовипускання, підвищена температура. Присутність цих симптомів одночасно з коричневими виділеннями – привід звернутися до гінеколога.

Тривожною ознакою є поява коричневих виділень через кілька днів після закінчення місячних.

Причини можуть полягати в:

 • хронічному ендометриті – запаленні слизової оболонки, що вистилає матку;
 • ендометріозі – дрібнокістозних та вузликових утвореннях у шийці матки. Іноді виділення – єдиний прояв такої патології;
 • гіперплазії ендометрію – захворювання слизової оболонки матки;
 • запальні захворювання піхви;
 • хвороби, що передаються статевим шляхом.

Звернутися до лікаря потрібно у випадку, якщо стан кров’янистої секреції занадто водянистий або густий, причому з кожним разом її обсяг збільшується. Симптомами патології є біль при сексуальному контакті, тривала відсутність місячних і велика кількість згустків.

Інші фактори

Зміна кольору виділень від світло-коричневого до бурого та чорного відбувається під впливом приймання антибіотиків, гормональних та ендокринних збоїв, розвитку низки захворювань, включаючи цукровий діабет.

Виділення з кров’яними включеннями можуть вказувати й запалення сечівника. Одночасно з’являються симптоми, характерні для звичайної застуди, з’являється болючість у попереку та внизу живота, сеча стає каламутною.

Поява коричневих виділень характерна для позаматкової вагітності, коли закріплення плодового яйця відбувається не всередині матки, а за її межами: у фалопієвих трубах або шийці. На місці закріплення ушкоджуються тканини, через це і з’являються білі, що мажуть, із вмістом крові.

Виділення темного кольору може виявитися нормою або свідчити про розвиток патологічного процесу. Щоб вчасно встановити їх причину і за необхідності вжити заходів, потрібно звернутися до гінеколога. Лікування у разі призначається виходячи з результатів обстеження.

0 Комментариев