Копи, журналісти, бібліотекарі: десять котів, що кожного дня ходять на роботу

news

Щось там відбувається в маленьких пухнастих головах, і коти починають щодня ходити на роботу. Перевагу чотирилапі віддають бібліотекам, музеям та редакціям газет.

Портал “Depo.Запоріжжя назбирав 10 історій про котів-трудоголіків.

Кіт-журналіст на ім’я Буржуй

На Хмельниччині кіт Буржуй приходить до редакції газети “День за днем” щодня протягом року. Спочатку колектив газети просто підгодовував чотирилапого, але згодом хитрий кіт підлаштувався під графік роботи і перестав приходити до редакції у вихідні дні.

Саме через нахабну вдачу та наполегливість кота і назвали Буржуєм.

Працівник музею – кіт Мурлика

А от у львовському літературно-меморіальному музеї Івана Франка на посаду кота був спеціально оголошений конкурс. Претендували 20 кандидатів зі Львова, Києва, Івано-Франківська, Харкова та Житомира, але працівники музею шляхом голосування обрали молодого кота на ім’я Арчі з ветеринарної клініки.

Раніше кіт був у сім’ї, але пізніше з’ясувалося, що в однієї дитини – алергія, тому тварину віддати на перебування у ветеринарну клініку. До речі, музейні працівники кота перейменували, тепер його звуть Мурликою, як у “Лисі Микиті” Івана Франка.

Відповідальний бібліокіт з Луцька

Працюють коти і бібліотекарами. Наприклад, у Луцьку. Дивний кіт щодня о 10:00 приходить до бібліотеки філії №6. За словами працівників закладу, кіт протягом дня ходить по залах, щось видивляється, перевіряє, зазирає у читацькі формуляри та каталожні ящики.

А, коли настає 19:00, вухастий йде зі свого “робочого місця”. Працівники бібліотеки зізнаються, що й гадки не мають, куди на ніч йде кіт.

Бібліотечний кіт-ледацюга

“Колега” попереднього кота “працює” вже десять років в бібліотеці Дунаївці на Хмельниччині. Щодня о 8:00 кіт приходить до бібліотеки. Працівники бібліотеки відзначають, що вусань полюбляє лежати серед нових книжок, які ще пахнуть друкарською фарбою. Як то не дивно, але коту подобається роздивлятися дитячі книжки про тварин.

Працівники бібліотеки відзначають, що їхній “колега” ледачий, здебільшого він лежить, спить або їсть. На вихідні кіт у бібліотеку не ходить, а де ночує книголюб, достеменно нікому не відомо.

Гапа – екскурсовод і охоронець музею у Чернігові

У Чернігівському історичному музеї кішка Гапа “працює” вже 14 років. Днем вона проводить екскурсії, а ночами охороняє музей. Взагалі обов’язків у кішки вистачає: вдень вона ходить по всіх кабінетах, а ввечері приходить на пост охорони, і поки охоронець стежить за порядком, Гапа охороняє охоронця і музей.

Крім того, кішка полюбляє усілякі музейні заходи та екскурсії, бо дуже любить бути у центрі уваги.

Кіт, який пройшов переатестацію у поліції

 

Кіт, який “працює” за їжу, є і в Запоріжжі. Рудий кіт на ім’я Рижий працює на стаціонарному посту Патрульної служби на автодорозі Бориспіль-Дніпропетровськ-Запоріжжя. Пухнастий достався запорізьким патрульним у спадщину від Державної автоінспекції разом зі стаціонарним постом.

Рижий полюбляє ловити мишей, що час-по-часу забігають на пост з розташованих поруч полів. Але самі поліцейські балують кота різноманітними смаколиками, щоб урізноманітнити його “мишаче меню”.

Робота у котячому раю

У справжньому котячому раю “працює” кіт Грехем. Вусань щодня приходить до зоомагазина “Pets at Home”, що в Бостоні і сидить біля входу в очікуванні персоналу.

Коли він потрапляє всередину магазину, то із задоволенням спостерігає за плаваючими рибками в акваріумі, розглядає мишок і хом’ячків. За словами співробітників магазину, в першу чергу, коли Грехем заходить в магазин він застрибує на прилавок і спілкується з продавцями, а тільки потім починає свій традиційний обхід приміщення.

Найчастіше Грехем не добуває до кінця робочого дня і йде за своїми котячими справами. А куди він дівається і де він живе – ніхто не знає, але усі працівники зоомагазину знають точно, що наступного ранку Грехем прийде знову.

Продавець-консультант Бобо

А от працьовитості і відповідальності кота Бобо можна позаздрити. За десять років кіт жодного разу не прогуляв “роботу” в магазині Нью-Йорку.

Чотирилапий любить сидіти біля входу і вітати покупців. Також в його обов’язки входить дивитися у вікно і перевіряти обстановку.

За словами працівників магазину, іноді Бобо виконує обов’язки продавця-консультанта, він водить покупців по всьому магазину, активно невкає, немов описуючи їм асортимент на прилавках.

Чотирилапий медбрат у тваринному притулку

У притулку для тварин в польському місті Бидгощ живе дивний чорний кіт Радеменес, який допомагає іншим тваринам прийти в себе після операцій.

Кота принесли у притулок, коли йому було лише два місяці. У нього діагностували запалення верхніх дихальних шляхів і його хотіли приспати, але ветеринарам вдалося врятувати вусатого.

Як тільки кіт відчув себе краще і зміг вільно пересуватися по території притулку, він почав опікуватися іншими тваринами. Коли в закладі з’являється хворі кіт чи собака, Радеменес підходить до нього, намагається обійняти, зігріти і, мабуть, підтримати.

Кіт, який 20 років працював мером

Рижий кіт на ім’я Стаббс 20 років пропрацював на посаді мера містечка Талкітн (штат Аляска, США). У 1997 році місцеві жителі, розчарувавшись у всіх інших кандидатах, обрали кота своїм керівником. Стаббс встав на чолі американського міста з населенням в 900 осіб, коли йому ледь виповнилося кілька місяців. Жителі Талкітна, проголосувавши за вусатого кандидата, убили відразу двох зайців: позбулися колишнього ненависного чиновника і привернули до містечка туристів.

Місцева адміністрація відразу ж стала обов’язковим пунктом туристичних маршрутів на Алясці – подивитися, а іноді і погладити мера щорічно приїжджали тисячі людей. Варто відзначити, що казна Талкітна почала помітно поповнюватися, і городяни стали переобирати кота мером рік за роком.

Кожен день Стаббс пив воду з котячої м’ятою з келиха для вина, що стало “родзинкою” мера.

На жаль, нещодавно, 21 липня 2017 року Стаббс у віці 20 років, ліг спати і вже не прокинувся.

Автор статті: Iryna Hupalo

0 Комментариев