Коли Великдень у 2021 році?

news

Великдень, або Світле Христове Воскресіння – найдавніше і найбільш шановане християнське свято. Встановлене воно на згадку про подію, яка є центром біблійної історії. Це свято символізує перемогу над смертю Ісуса Христа, котрий прийняв смерть за гріхи людей і спасіння людського роду від страшних бід.

Для багатьох християн Світле Христове Воскресіння – найбільш довгоочікуваний та улюблений день, до якого вони готуються заздалегідь та з особливим трепетом. Цьому важливому святу, як відомо, передує багатоденний піст. Він є своєрідною підготовкою до цього важливого свята. Так, упродовж посту християни обмежують себе у харчуванні та інших задоволеннях, а також приділяють багато часу молитві та покаянню, аби очиститися й гідно зустріти Великдень.

Як вираховується дата Великодня

Світле Христове Воскресіння – перехідне свято, тобто не має фіксованої дати святкування й кожного року припадає на різні дні. Це пов’язано з тим, що згідно із церковним уставом, дата його святкування визначається на підставі сонячного і місячного календарів, а також з урахуванням декількох критеріїв.

Так, Великдень обов’язково припадає на недільний день. Ще одним чинником у визначенні дня Великодня є те, що він завжди відзначається після юдейської Пасхи. По-третє, Світле Воскресіння Христове традиційно святкується після першого повного місяця, який настає після весняного рівнодення.

Християни західного і східного обрядів використовують різні пасхалії. Так, православна церква, як правило, використовує олександрійську пасхалію, тоді як католицька – григоріанську.

Великдень 2021: коли святкують православні й католики

У християн східного обряду Світле Христове Воскресіння у 2021 році, згідно із олександрійською пасхалією, припадає на 2 травня.

Перед цим світлим днем православні християни впродовж 40 днів дотримуватимуться суворого Великого посту – з 15 березня по 1 травня.

Християни західного обряду у 2021 році відзначатимуть Великдень дещо раніше – 4 квітня. Святу також передуватиме Великий піст, який розпочнеться за 45 днів до Великодня.

Особливості святкування Великодня

Дату свята Світлого Христового Воскресіння важливо знати, щоб гідного підготуватися до цього важливого дня. Слід, зокрема, приготувати смачні паски, пофарбувати яйця і приготувати різні святкові страви для святкового меню.

До того ж потрібно зібрати великодній кошик та сходити на святкову службу до церкви, щоб освятити різноманітні смаколики. Тому до свята Великодня готуються всі без винятку члени родини, навіть маленькі дітки.

 

0 Комментариев


Залишити коментар

*